OGŁOSZENIA 1.08.2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA/ X NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Bóg zapłać za przygotowanie naszego polowego „kościoła”, przygotowanie liturgii oraz za ofiary składane na naszą parafię. O 18.30 proszę o pomoc w złożeniu wszystkich rzeczy potrzebnych do Mszy św.
  2. W najbliższym tygodniu:
  3. poniedziałek  2 sierpnia – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów – odpust Porcjunkuli
  4. środa 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney, prezbiter
  5. piątek 6 sierpnia – Przemienienie Pańskie
  6. niedziela (8 sierpnia) – Msze św. o godz. 16.00 (nowa) i 17.30 (Trydencka).
  7. Dzisiaj pierwsza niedziela sierpnia, po Mszy św. zmiana tajemnic Różańca.
  8. Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Nadia, Justyna, Alfons, Karina, Gustaw, Euzebiusz, Lidia, August, Nikodem, Dominik, Prokop, Jan, Oswald, Maria, Sława, Jakub, Oktawian, Kajetan, Dorota, Sykstus.
  9. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów, którzy mają wakacje i urlopy, ale także wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.

PO MSZY ŚWIĘTEJ:

Prośmy o kanonizację bł. Ks. Jerzego i potrzebne łaski dla nas, naszych bliskich i ludzi pracy za Jego wstawiennictwem.

   Boże, źródło wszelkiego dobra, dziękuję Ci, że w swojej miłości obdarzyłeś bł. ks. Jerzego Popiełuszkę godnością kapłaństwa.

   Posłałeś Go, aby gorliwie głosił Twoje słowo, szafował świętymi sakramentami, mężnie działał w Twoje Imię i zawsze był blisko każdego człowieka wzywając do przebaczenia, jedności i pokoju.  Ty obdarzyłeś Go łaską męczeństwa, przez co upodobnił się do Chrystusa na drodze krzyżowej.

   Uwielbiamy i dziękujemy Ci, Panie, za ten wielki dar dla Kościoła, szczególnie za to, że uczyniłeś go pośrednikiem w rozdawnictwie łask. W swoim nieskończonym miłosierdziu racz zaliczyć Go w poczet świętych, a mnie, za jego wstawiennictwem udziel łaski …………., o którą z ufnością Ciebie roszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.