1.Dzisiejszej niedzieli obchodzimy w całym Kościele ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie”. Pomyślmy i spróbujmy znaleźć biedniejszych od nas wokół siebie, aby dzielić się z nimi dobrami, którymi obdarzył nas Pan Bóg.
2.Moditwa wypominkowa w naszej parafii jest w każdą niedzielę listopada po Mszy św. Zachęcam do wypisania imion zmarłych, za których będziemy modlili się na Mszach świętych przez cały rok, tzw. WYPOMINKI ROCZNE – w tym miesiącu w ostatni czwartek listopada (25 XI) na Mszy św. o godz. 17.00
3.Przypominam, że w bieżącym roku, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można uzyskać przez cały listopad.
4.W tym tygodniu Msze św. – środa godz. 17.00 z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy, – czwartek godz. 17.00 z Nabożeństwem do bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
5.  Dziękuję za zaangażowanie w pomoc w pracach około budowlanych przy naszym prezbiterium. Składam podziękowanie panu Marcinowi, Mieczysławowi, Anatolowi, Krzysztofowi oraz Grzegorzowi, Andrzejowi, Kacprowi i Adamowi. Dziękuję także za przygotowanie gorącego posiłku, kawy i ciasta dla pracujących. W najbliższe soboty będziemy kontynuowali te prace – zapraszam chętne osoby do pomocy. Mam nadzieję, że przed zimą uda się: zrobić całe prezbiterium, wyrównać i dokończyć chodnik, zrobić podłogę pod drugi namiot i zamknąć ogrodzenie placu. Bez Waszego zaangażowania nie będzie to możliwe.
6.Osoby ze zdolnościami muzycznymi (bez względu na wiek) proszę o pozostanie na chwilę po Mszy św. – chcemy założyć scholę/chór/zespół osób, które będą prowadziły śpiew podczas liturgii.
7.Ofiary składane podczas dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na cele około budowlane. Dziękuję Wam za życzliwości i hojność, przypominam, że istnieje możliwość składania ofiar na konto parafialne (jako darowizna na cele kultu), co pozwala na odliczenie od dochodu wysokości dokonanej darowizny, nie wyżej jednak niż w kwocie stanowiącej 6% dochodu podatnika. 
8.W związku z sytuacją w naszej Ojczyźnie (ataki ze strony Unii Europejskiej i na wschodniej granicy oraz zagrożenia wynikające z promowania rozwiązłości seksualnej i brakiem poszanowania wartości katolickich) powołuję grupę „Obrońcy Wiary i Ojczyzny” – szczegóły na stronie parafii.
9.W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
 – poniedziałek – św. Albert Wielki, biskup i doktor Kościoła,
– wtorek – NMP Ostrobramska, Matka Miłosierdzia,
– środa – św. Elżbieta Węgierska,
– czwartek – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica,
– sobota –  św. Rafał Kalinowski, prezbiter.
10.W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
 – poniedziałek – św. Albert Wielki, Biskupa, Wyznawca i Doktora Kościoła,
– wtorek – św. Gertrudy, Dziewicy,
– środa – św. Grzegorza Cudotwórcy, Biskupa i Wyznawcy,
– czwartek – Rocznica konsekracji Bazyliki św. Apostołów Piotra i Pawła,
– piątek – św. Elżbiety, Wdowy,
– sobota – św. Feliksa Walezego, Wyznawcy.
11.niedziela 21 listopada
 Msze święte:
 Msza Trydencka –  godz. 8.00 Suma parafialna – godz. 9.30
12.W tym tygodniu imieniny: Kosmy, Elżbiety, Wawrzyńca, Alberta, Leopolda, Gertrudy, Edmunda, Salomei, Grzegorza, Romana, Klaudyny, Karoliny, Seweryny, Maksyma, Anatola, Sędzimira, Rafała. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.