XXV NIEDZIELA ZWYKŁA/ XV NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Bóg zapłać za przygotowanie naszego polowego „kościoła” oraz za przygotowanie liturgii. Dziękuję za ofiary składane na naszą parafię. Dzisiaj proszę o pomoc w złożeniu wszystkich rzeczy potrzebnych do Mszy św. ok. godz. 10.30.
 2. Serdecznie dziękuję wszystkim za liczny udział w tzw. małym odpuście (dzień urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki) w dniu 14 września. Jeszcze raz Bóg zapłać rodzinie pani Eweliny z Dębna za ufundowanie figury Pana Jezusa na krzyż. Dziękuję za postawę wiary i świadectwa wyrażone przyniesionymi krzyżami i udziałem w nabożeństwie Drogi krzyżowej.
 3. Przypominam, że dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej mogą to uczynić w zorganizowanych grupach w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika (po uprzedniej rozmowie Rodziców z ks. Proboszczem i po uzyskaniu zgody) lub w naszej parafii – Komunia Święta indywidualna.
 4. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania może przygotować się do tego Sakramentu w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika (po uprzedniej rozmowie Rodziców i dziecka z ks. Proboszczem i po uzyskaniu zgody) lub może przygotować się do przyjęcia tego Sakramentu w naszej parafii.
 5. W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
  poniedziałek 20 września – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon prezbitera, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy męczenników,
  wtorek 21 września – św. Mateusz Apostoła i Ewangelisty,
  czwartek 23 września – św. o. Pio z Pietrelciny prezbitera.
  niedziela (26 września):
  Msza święta – o godz. 9.30 (suma parafialna)
  Msza Trydencka – o godz. 8.00.
 6. W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
  wtorek 21 września – św. Mateusz Apostoła i Ewangelisty,
  środa 22 września – Środa Suchych Dni Wrześniowych,
  czwartek 23 września – św. Linusa, Papieża i  Męczennika,
  piątek 24 września – Piątek Suchych Dni Wrześniowych,
  sobota 25 września – Sobota Suchych Dni Wrześniowych,
  niedziela (26 września):
  Msza święta – o godz. 9.30 (suma parafialna)
  Msza Trydencka – o godz. 8.00.
 7. Imieniny w tym tygodniu obchodzą: January, Konstancja, Teodor, Filipina, Eustachy, Euzebia, Jonasz, Mateusz, Hipolit, Tomasz, Maurycy, Joachim, Tekla, Bogusław, Linus, Gerard, Jaromir, Aurelia, Władysław, Kleofas.
 8. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.