III Niedziela Wielkiego Postu

1.Nie ustajemy w modlitwach o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
W piątek, 25 marca br., Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W związku z tym zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zakończone odmówieniem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, a także na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy się modlili o pokoju na Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.  
2.Pamiętajmy o trzech filarach Wielkiego Postu: modlitwa, post i jałmużna.
W ramach Wielkopostnej modlitwy zapraszam do udziału w nabożeństwach pokutnych:
Droga krzyżowa – piątek godz. 17.30.
Gorzkie żale – niedziela godz. 10.30 oraz w tę niedzielę (po Mszy Trydenckiej) ok. 17tej.
Podczas nabożeństw Wielkopostnych (Droga krzyżowa i Gorzkie żale) można złożyć ofiarę na zakup figury Pana Jezusa do Bożego Grobu oraz na kwiaty.
Bóg zapłać za ofiarność i życzliwość.
– Spotkanie kandydatów do Bierzmowania (z klas: 6, 7 i 8) dzisiaj o godz. 14.00.  
3.Bóg zapłać za prace na rzecz parafii.
Udało się pociąć część gałęzi, ogrodzić cały teren kościelny oraz przesunąć ogrodzenie do chodnika. Bardzo dziękuję pani Eli i Joli za przygotowanie naszej kaplicy do niedzieli oraz panom: Zbyszkowi, Marcinowi, Piotrowi, Grzegorzowi, Tomaszowi i Mieczysławowi za prace przy parafii. 
W najbliższą sobotę (26 marca) planujemy kolejne działania. Zapraszam wszystkich, którzy w ramach jałmużny Wielkopostnej chcieliby ofiarować swój czas i siły.  
4.Codzienna modlitwa Różańcowa w intencji Ojczyzny w okresie Wielkiego Postu o godz. 17.30 (z wyjątkiem piątku – po Mszy św.).  
5.W najbliższym tygodniu:
– piątek (25 III) – uroczystość  Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia.
W tym dniu można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
Deklaracje są przy wyjściu z kaplicy.  
6.W przyszłą niedzielę (27.03.2022):
SUMA PARAFIALNA o godz. 11.00 – modlimy się za Ojczyznę.
MSZA TRYDENCKA o godz. 16.00.  
7.Można włączyć się w Wielkanocne dzieło Caritas poprzez: zakup świec, baranków czekoladowych i przynoszenie trwałej żywności. Bóg zapłać za ofiary, które składamy przy tej okazji.  
8.W tym tygodniu imieniny: Klaudii, Maurycego, Benedykta, Katarzyny, Bogusława, Pelagii, Marka, Gabriela, Marioli, Nikodema, Emanuela, Teodora.
9.Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz  wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.  
10.Bóg zapłać za budowanie wspólnoty eucharystycznej i parafialnej.