1. Nabożeństwa Wielkopostne: piątek – godz. 18.30 Droga krzyżowa, niedziela godz. 9.00 – Gorzkie żale.
 2. W tym tygodniu przeżywamy:
  • w piątek Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci SP nr 59 – proszę o modlitwę w tej intencji.
  pierwszą sobotę miesiąca – odwiedziny chorych w godzinach porannych.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy świętowali Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona WIELKI TYDZIEŃ. Przynieśmy do poświęcenia palmy, które potem znajdą się na naszych stołach świątecznych.
 4. 2 kwietnia 2023 r. ulicami Szczecina przejdzie Marsz papieski. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 15.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie (pl. Zwycięstwa). Następnie o godz.16.30 wyruszamy ulicami Szczecina na Jasne Błonia pod pomnik, figurę św. Jana Pawła II. Będziemy nieśli ze sobą znicze, ale także portrety św. Jana Pawła II.
 5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii w dniach 3,4 i 5 kwietnia poprowadzi ks. Mateusz Tschech. Zaplanujmy ten czas na dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. W przyszłą niedzielę, poniedziałe, wtorek i środę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę jako podziękowanie dla rekolekcjonisty.
 6. Przy wyjściu można zaopatrzyć się w świąteczne baranki i świece. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są dla najuboższych rodzin naszej archidiecezji.
 7. Imieniny: Emanuela, Teodora, Lidii, Ernesta, Anieli, Jana, Anieli, Leonarda, Beniamina, Grażyny, Ireny.
 8. Bóg zapłać za Waszą obecność i wspólną modlitwę.
  Ks. Sylwester Marcula – proboszcz,
 • Po Mszy św. można złożyć deklarację Duchowej adopcji dziecka poczętego. Proszę o podchodzenie do klęczników i zostawienie tam deklaracji – wypowiedzmy słowo AMEN, składając deklarację.
 • Zachęcam do włączenia się w zbiórkę chemii gospodarczej z przeznaczeniem dla domów pomocy społeczne, domów wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz domów samotnej matki w całej Polsce.
 • Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie, zaprasza na Misterium „Motywy pasyjne w obrazie, słowie i pieśni” przygotowane przez kleryków i szczecińskie chóry, które będzie przedstawione w kościele seminaryjnym w sobotę, 1 kwietnia br., o godz. 18.00.
 • Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie (ul. Orawska 3) zaprasza na Misterium Męki Pańskiej – Drogi Krzyżowej (słowo, obraz, muzyka) z udziałem aktorów scen szczecińskich i rzeszowskich w aranżacji artystycznej Roberta Stankiewicza, które odbędzie się w piątek, 31 marca br., o godz. 18.30.