OGŁOSZENIA 26.09.2021

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA/ XVIII NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Bóg zapłać za przygotowanie naszego polowego „kościoła” oraz za przygotowanie liturgii. Dziękuję za ofiary składane na naszą parafię. Dzisiaj proszę o pomoc w złożeniu wszystkich rzeczy potrzebnych do Mszy św. ok. godz. 10.30.
 2. Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu terenu pod kontener i podłogi do namiotów –panu Grzegorzowi, Mieczysławowi i Marcinowi. Panu Tomaszowi za udostępnienie spychacza. Dziękuję także za pomoc w zrobieniu ogrodzenia panu Grzegorzowi, Mieczysławowi, Tomaszowi i Andrzejowi. Dziękuję paniom za pracę przy czyszczeniu namiotu. Efekt możemy sami zobaczyć.
 3. Udało się ogrodzić prawie cały teren parafialny. Zostało zamknięcie siatki z przodu i z tyłu – powinno to nastąpić w tym tygodniu. Mając świadomość, że mieszkańcy korzystają z wydeptanej drogi, która jednak nie jest nigdzie ujęta na mapie jako ulica, wykosiliśmy z lewej strony ogrodzenia (idąc od ul. Gwarnej) przejście dla mieszkańców. Zachęcamy do przyzwyczajania się do nowego przejścia.
 4. Czekamy ciągle na konstrukcję kontenera, który będzie pełnił funkcję prezbiterium. W najbliższym tygodniu zapraszam także do pomocy mężczyzn, którzy chcieliby fizycznie pomóc w pracach budowlanych przy kontenerze i podłogach – zapraszam w piątek po południu i w sobotę.
 5. W dzisiejszą niedzielę liczymy w parafiach wiernych oraz osoby przystępujące do Komunii Świętej.
 6. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Różańcowe po Mszach Świętych. Zapraszam do udziału.
 7. Przypominam, że dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej mogą to uczynić w zorganizowanych grupach w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika (po uprzedniej rozmowie Rodziców z ks. Proboszczem i po uzyskaniu zgody) lub w naszej parafii – Komunia Święta indywidualna.
 8. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania może przygotować się do tego Sakramentu w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika (po uprzedniej rozmowie Rodziców i dziecka z ks. Proboszczem i po uzyskaniu zgody) lub może przygotować się do przyjęcia tego Sakramentu w naszej parafii.
 9. Kuria Metropolitarna zaprasza na XII Triduum ku czci świętych aniołów, do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w dniach 24, 25, 26 września 2021 r.
 10. W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
  poniedziałek 27 września – św. Wincentego a Paulo,
  wtorek 28 września – św. Wacława, Męczennika,
  środa 29 września – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  czwartek 30 września – św. Hieronima, Prezbitera i doktora Kościoła,
  piątek 1 października – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i doktora Kościoła,
  sobota 2 października  – Świętych Aniołów Stróżów.
  niedziela (3 października):
  Msza święta – o godz. 9.30 (suma parafialna)
  Msza Trydencka – o godz. 8.00.
 11. W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
  poniedziałek 27 września – św. Kosmy i Damiana, Męczenników,
  wtorek 28 września – św. Wacława, Księcia i Męczennika,
  środa 29 września – Świętego Michała Archanioła,
  czwartek 30 września – św. Hieronima, Kapłana, Wyznawcy i Doktora Kościoła,
  piątek 1 października – bł. Jana z Dukli,
  sobota 2 października  – Świętych Aniołów Stróżów.
  niedziela (3 października):

Msza święta – o godz. 9.30 (suma parafialna)
Msza Trydencka – o godz. 8.00.

 1. Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Teresa, Kosma, Damian, Wincenty, Mirabela, Wawrzyniec, Wacław, Tymon, Marek, Michał, Gabriel, Rafał, Wera, Honoriusz, Hieronim, Danuta, Remigiusz, Teofil, Dionizy, Sławomir.
 2. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.