IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca, modlimy się za Ojczyznę. Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli krzyże. Pamiętajmy by unieść je w górę podczas wyznania wiary i hymnu Boże coś Polskę.
2.W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W związku z tym, że u nas nie będzie Mszy św. w tym tygodniu, poświecenie gromnic dzisiaj po Mszy świętej. Gromnice są do nabycia przy wyjściu z kaplicy. 2 luty, to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, pamiętajmy o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych oraz wszystkich żyjących radami ewangelicznymi we wspólnotach i zgromadzeniach.
3.Zapraszamy do wspólnej, codziennej modlitwy Różańcowej w intencji Ojczyzny (oraz o szybką kanonizację ks. Jerzego Popiełuszki, za rodziny, za naszą parafię i w intencjach własnych). Różaniec odmawiany jest: – w dni powszednie o 17.30, – w niedzielę i uroczystości przed Sumą parafialną czyli o godz. 10.45.  
4.Rozpoczęliśmy wydawanie „NIEDZIELNIKA’ – biuletynu, który ma nam pomóc przeżywać Mszę św. (znajdują się w nim bieżące czytania). Znajdują się tam także ogłoszenia parafialne i skrót katechezy z poprzedniej niedzieli. Prosimy o zabranie tego periodyku do domów.
5.Informujemy o możliwości nabycia cegiełki w formie biało-czerwonego Różańca ks. Jerzego Popiełuszki, która jest formą wsparcia budowy kościoła, domu parafialnego i Centrum duszpasterskiego ks. Jerzego.   Minimalny koszt nabycia cegiełki to symboliczny metr sześcienny betonu – 200 zł. Cegiełki można nabyć u pani Elżbiety zawsze po Mszy św. o 11.00 lub wpłacając na konto parafii. Nr konta dostępny na stronie parafii i w „niedzielniku”. Wszystkim wspierającym nas przez modlitwę, ofiarowane cierpienia i wpłaty z serca dziękujemy.
6.W tym tygodniu Nie będzie MSZY ŚWIĘTYCH.  
W przyszłą niedzielę:
MSZA TRYDENCKA o godz. 9.30.
WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU i RÓŻANIEC
SUMA PARAFIALNA – o godz. 11.00.  
7.W przyszłą niedzielę (6 lutego) Msza św. w intencjach Żywego Różańca – wstawiennictwu Maryi będziemy polecali osoby chore, ich rodziny oraz opiekunów osób chorych i pracowników służby zdrowia, by ich służba pełniona z miłością przynosiła pomoc, pocieszenie i nadzieję cierpiącym. Przypominamy o zamieszczonym na stronie parafii harmonogramie zmiany tajemnic i aktualnych intencjach Żywego Różańca. Prosimy o korzystanie z tej formy informacji. Po Mszy św. zmiana tajemnic i spotkanie na plebani.  
8.Kalendarz Liturgiczny:
31 stycznia – poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko prezb.
2 lutego – środa –  Ofiarowanie Pańskie,
3 lutego – czwartek  – wspomnienie św. Błażeja bp m, modlitwa za chorych na choroby gardła – błogosławieństwo świecami i poświęcenie jabłek w przyszłą niedzielę,
5 lutego – sobota – wspomnienie św. Agaty dz m – błogosławieństwo chleba i soli św. Agaty w przyszłą niedzielę.  
9.W tym tygodniu imieniny: Macieja, Martyny, Teofila, Marceli, Ludwiki, Jana, Brygidy, Ignacego, Seweryna, Marii, Mirosława, Błażeja, Oskara, Andrzeja, Weroniki, Joanny, Agaty, Adelajdy, Izydora.  
10.Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz  wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.  
11.Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, za modlitwę, wsparcie materialne i każde dobro, którego od Was doświadczam.