1. Dziękuję za prace porządkowe oraz za pomoc w uszczelnieniu ścian i podłogi kaplicy.
 2. Rozpoczynamy zapisy dzieci z klas trzecich SP do przygotowania do I Komunii Świętej i młodzieży z klasy 7 i 8 do przygotowania do Bierzmowania – dzisiaj po Mszy św. można zabrać deklaracje.Wypełnione należy przynieść do końca września (spotkania formacyjne będą ogłoszone w najbliższym czasie).
  Przypominam, że przygotowanie do Sakramentów odbywa się w parafii zamieszkania.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  czwartek (08 IX) – Narodzenie NMP – święto
 4. Pielgrzymka do Częstochowy (Torunia, Warszawy) w dniach 22-24 września. Koszt pielgrzymki ok. 500,00 zł. (2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie, podróż) – zapisy po Mszach św. przez wpłatę zaliczki 200,00 zł.
 5. Imieniny: Rozalii, Przemysława, Doroty, Urbana, Teodora, Beaty, Eugeniusza, Reginy, Melchiora, Marii, Adrianny, Serafiny, Sergiusza, Piotra, Łukasza, Aldony.
 6. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam Bóg błogosławi.
 7. Bóg zapłać za świadectwo wiary i modlitwę.
  Ks. Sylwester Marcula – proboszcz

INFORMACJE DIECEZJALNE

Zapraszamy do udziału w IV Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, która odbędzie się w sobotę, 10 września br. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Natomiast w niedzielę, 11 września, Sanktuarium Dzieci Fatimskich będzie obchodzić 5. Rocznicę konsekracji. O godz. 12.00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe, a o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Virgilio Antunesa z Portugalii. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej i Dzieci Fatimskich.

 W środę, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę. W tym dniu zapraszamy na centralne nabożeństwo do Archikatedry. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.