OGŁOSZENIA 11.07.2021 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W związku z deszczami, które mogą uszkodzić naszą kaplicę/namiot, podjęliśmy próby zabezpieczenia poszycia namiotu linkami. Dziękuję za pomoc w tym działaniu. Bóg zapłać za przygotowanie naszego polowego „kościoła”, przygotowanie liturgii oraz za ofiary składane na naszą parafię. O 18.30 proszę o pomoc w złożeniu wszystkich rzeczy potrzebnych do Mszy św.
 2. W najbliższym tygodniu:
  – poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik ,
  – wtorek 13 lipca – święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy,
  – czwartek 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła,
  – piątek 16 lipca – NMP z góry Karmel – szkaplerz karmelitański,
  – niedziela (11 VII) – Msze św. o godz. 16.00 (nowa) i 17.30 (Trydencka).
 3. W naszej parafii powstała wspólnota Żywego Różańca. Osoby, które chciałyby dołączyć do tej grupy i wspierać parafię i siebie nawzajem modlitwą proszę o kontakt po Mszy św.
 4. Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Olga, Kalina, Benedykt, Jan, Brunon, Bonifacy, Henryk, Małgorzata, Andrzej, Ulryk, Bonawentura, Kamil, Włodzimierz, Dawid, Marika, Benita, Eustachy, Aneta, Bogdan, Jadwiga.
 5. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów, którzy mają wakacje i urlopy, ale także wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.
 6. Prośmy o kanonizację bł. Ks. Jerzego i potrzebne łaski dla nas, naszych bliskich i ludzi pracy za Jego wstawiennictwem.

   Boże, źródło wszelkiego dobra, dziękuję Ci, że w swojej miłości obdarzyłeś bł. ks. Jerzego Popiełuszkę godnością kapłaństwa.

   Posłałeś Go, aby gorliwie głosił Twoje słowo, szafował świętymi sakramentami, mężnie działał w Twoje Imię i zawsze był blisko każdego człowieka wzywając do przebaczenia, jedności i pokoju.  Ty obdarzyłeś Go łaską męczeństwa, przez co upodobnił się do Chrystusa na drodze krzyżowej.

   Uwielbiamy i dziękujemy Ci, Panie, za ten wielki dar dla Kościoła, szczególnie za to, że uczyniłeś go pośrednikiem w rozdawnictwie łask. W swoim nieskończonym miłosierdziu racz zaliczyć Go w poczet świętych, a mnie, za jego wstawiennictwem udziel łaski …………., o którą z ufnością Ciebie roszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.