Konto parafialne: Santander Bank O/Szczecin,

  42 1090 1492 0000 0001 4722 9121

  PRZELEWY Z ZAGRANICY: WBKPPLPP 42 1090 1492 0000 0001 4722 9121

  Jak widać dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych – CUD BOŻONARODZENIOWY jest faktem!

  Wierzymy, że Pan Bóg chce, aby dzieło budowy było realizowane.
  Dlatego przystępujemy do drugiego etapu – budowa domu parafialnego, do którego przeniesiemy kaplicę spod namiotów. Niektórzy twierdzą, że jeśli uda się nam w tym roku tego dokonać, to będzie kolejny cud… chyba mają trochę racji, ale przekonaliśmy się, że z Panem Bogiem i dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych.

  Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim za pomoc!
  Modlimy się za Was codziennie, a przynajmniej raz w miesiącu jest w Waszej intencji odprawiana Msza Trydencka.

  Dziękujemy tym, którzy chcą nam pomagać dalej, wpłacając regularnie na kolejny “mały-wielki cud budowy “przystani” ks. Jerzego Popiełuszki w Szczecinie” (przystań to miejsce odpowiednio przystosowane do postoju jachtów i innych niewielkich jednostek pływających. Wyznacza się je po to, by tam odpocząć, nabrać sił, poznać innych ludzi i z nową mocą i zapałem kontynuować swoją podróż).
  Przystań ks. Jerzego, to: kościół, centrum duszpasterskie i dom parafialny.
  Budowę rozpoczynamy od najmniejszego i najtańszego budynku, żeby jak najszybciej mieć jak najlepsze warunki do godnego sprawowania Mszy świętych i innych Sakramentów oraz mieć zaplecze do spotkań dla potrzebujących…

  Jeśli możecie nam pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia, to prosimy o wpłaty na konto parafialne.
  W jedności i wielości siła…

  Służba Boża w tym tygodniu:

  • All Post
  • OGŁOSZENIA
  • SŁUŻBA BOŻA

  Poniedziałek 13.02.2023
  9.00 – Msza Trydencka,
  Wtorek 14.02.2023
  19.00 – Msza Święta.
  Czwartek 16.02.2023
  19.00 – Msza Święta.

  Sobota 18.02.2023
  19.00 – Msza Trydencka,
  Niedziela 19.02.2023
  8.00 – Msza Trydencka,
  9.30 – Msza Święta,
  11.00 – Msza Święta.

   1. Dziękuję za wspólne pielgrzymowanie do Gietrzwałdu i modlitwę za parafię.

   2. Na placu kościelnym został ustawiony kontener budowlany - dla stróża. Zamieszkam w nim od przyszłej niedzieli. Umożliwi to dopilnowanie placu budowy i dzięki temu będę bliżej kaplicy i do Waszej dyspozycji.

   3. W tym tygodniu:
   • środa (27 IX) – wspomnienie św. Wincentego a Paulo prezb

   • czwartek (28 IX) - wspomnienie św. Wacława m
   • piątek (29 IX) – święto Michała, Gabriela, Rafała Archaniołów
   • sobota (30 IX) – wspomnienie św. Hieronima prezb dK

   4. Dzisiaj po Mszy św o godz. 11.00, zapraszam rodziców młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do Bierzmowania.

   5. Za tydzień zapraszam dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi
   i Komunii Świętej po Mszy św. o 11.00 na 15 minutowe spotkanie, proszę także o zabranie „niedzielników” i zrobienie zadania oraz o zabranie kartki z modlitwami do nauczenia.

   6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy Różańcowej. Zapraszam na wspólny Różaniec (wg rozpiski
   z „niedzielnika”). Przezywać będziemy także pierwszą niedzielę miesiąca - modlimy się z Żywym Różańcem.

   7. Dziś po Mszach świętych swoją ofiarą do puszek możemy wesprzeć działalność szczecińskiego Hospicjum.

   8. Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna, Stanisława, Ireny, Mateusza, Hipolita, Tomasza, Joachima, Tekli, Bogusława.

   9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Niech Wam błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec, Syn i Duch Święty, a ks. Jerzy niech wyprasza potrzebne łaski.
   Ks. Sylwester Marcula - proboszcz,

   CZYTAJ WIĘCEJ

   End of Content.

   Codziennie Modlitwa Różańcowa w intencji Ojczyzny – by Polska była Bogiem silna, o mądrość dla rządzących, odwagę dla broniących granic i bezpieczeństwo każdego Polaka (oraz za Kościół katolicki (żeby był jeden, święty, powszechny i apostolski) i o szybką kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki, za parafię bł. ks. Jerzego w Szczecinie – o przemianę serc nieżyczliwych ludzi oraz by dzieło tworzenia wspólnoty parafialnej i budowy kościoła (wraz z Centrum Duszpasterskim i plebanią) przebiegały pomyślnie, w intencjach własnych (intencje można przesyłać mailowo: parafia@popieluszko.szczecin.pl lub sms-em: 791555133), które zostaną umieszczone w zakładce „Intencje Obrońców”, i w których codziennie wszyscy członkowie programu proszeni są o modlitwę).

   Polecamy gry

    !!! POLICJA OSTRZEGA !!!

    Przestępcy znów nasilili swoje działania w kierunku oszustw „na wnuczka” , „na policjanta” , „na pracownika banku”, „na Covid”. Oszuści telefonują do ofiary i w podstępny sposób uzyskują informacje o stanie konta bankowego, wieku, danych poufnych. Z chwilą ujawnienia takich informacji przez telefon poszkodowani wpadają w ich „sieć” i zaczynają grę według zaplanowanych przez nich reguł.
    Dla uwiarygodnienia swojej legendy, oszuści uciekają się wręcz do teatralnych gestów – płaczą do słuchawki, krzyczą, żądają przekazania pieniędzy, wytwarzając jednocześnie poczucie konieczności podjęcia decyzji nagle, tu i teraz! Powyższe działania oparte są na sztuczkach socjotechnicznych, a najlepszym sposobem na uniknięcie zostania ofiarą przestępców jest wiedza, co zrobić, kiedy taki telefon odbierzemy.

    PAMIĘTAJMY:

    1. Policjanci, ani żadni funkcjonariusze innych służb nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, czy też danych konta osobistego w banku i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem! Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust! Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł! Natychmiast poinformuj o tym Policję.
    2. Jeżeli ktoś twierdzi, że jest przedstawicielem służb państwowych, zweryfikuj tego rodzaju informacje. Aby to zrobić, rozłącz połączenie i po upewnieniu się, że w słuchawce jest wolny sygnał, zadzwoń pod numer alarmowy służby, na który powoływał się nasz rozmówca.
    3. Zwracajmy również uwagę na to, aby nigdy nie przekazywać osobom, których nie znamy naszych prywatnych numerów telefonów komórkowych, adresu zamieszkania, danych autoryzacji transakcji itp. Musimy mieć świadomość, że tego rodzaju informacje wykorzystane zostać mogą przez oszustów.