XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA/ 5 NIEDZIELA PO OBJAWIENIU

1.Moditwa wypominkowa w naszej parafii jest w każdą niedzielę po Mszy św. Zachęcam do wypisania imion zmarłych, za których będziemy modlili się na Mszach świętych przez cały rok, tzw. WYPOMINKI ROCZNE.
2.W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych wirusem COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.
3.  Dziękuję za zaangażowanie w pomoc w pracach okołobudowlanych przy naszym prezbiterium. Składam podziękowanie panu Marcinowi, Pawłowi, Mieczysławowi i Grzegorzowi. W najbliższą sobotę będziemy kontynuowali prace – zapraszam do pomocy od godz. 9.00. Dziękuję pani Elżbiecie za prace porządkowe przy naszych namiotach.
4.Dzisiejsza niedziela to I niedziela miesiąca – modlimy się za członków wspólnoty Żywego Różańca – po Mszy św. zapraszam na spotkanie w namiocie obok.
5.11 listopada świętujemy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie naszego kraju. Zapraszam tego dnia na  Mszę św. w intencji Ojczyzny  do kościoła św. Stanisława bp o godz. 10.00. Po Mszy świętej modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny przy pomniku obok kościoła oraz koncert patriotyczny oraz wspólne biesiadowanie z udziałem orkiestry.
6.W przyszłą niedzielę ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone są na cele okołobudowlane. Już dzisiaj dziękuję Wam za życzliwości i hojność.  
7.W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
 – wtorek – Rocznica Konsekracji Bazyliki Najśw. Zbawiciela na Lateranie,
– środa – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła,
– czwartek – św. Marcin z Tours, biskup,
– piątek – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik,
– sobota – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski.
8.W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
 – wtorek – Rocznica Konsekracji Bazyliki Najśw. Zbawiciela na Lateranie,
– środa – św. Andrzeja z Avelino, Wyznawcy,
– czwartek – św. Marcina, Biskupa i Wyznawcy,
– piątek – św. Marcina I, Papieża i Męczennika,
– sobota – św. Stanisława Kostki, Wyznawcy.
9.niedziela 14 listopada
 Msze święte:
 Msza Trydencka –  godz. 8.00 Suma parafialna – godz. 9.30
10.W tym tygodniu imieniny: Antoniego, Żytomira, Ernesta, Seweryna, Bogdana, Klaudiusza, Aleksandra, Ludwika, Teodora, Leny, Ludomira, Leona, Marcina, Bartłomieja, Renaty, Witolda, Jozafata, Mateusza, Izaaka, Stanisława. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.

W czwartek, 11 listopada, zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z okazji 103. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, której w Katedrze w Szczecinie o godz. 10.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Podczas liturgii odbędzie się inauguracja trzyletniego okresu przygotowań do Jubileuszu Dziewięćsetlecia Misji Pomorskiej Świętego Ottona z Bambergu.”