NIEDZIELA PALMOWA

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele Katolickim.

W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę zapraszam na rekolekcje parafialne na godz. 19.00.

Zachęcam do włączenia się w przygotowanie Triduum Paschalnego (Trzech Świętych Dni), poprzez zaangażowanie w czytania, śpiew oraz służbę liturgiczną. Teksty czytań i psalmów można zabrać po Mszy św.

Wielki Czwartek

Godz. 19.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej, podczas której będziemy świętowali ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

do 23.00 – adoracja Pana Jezusa.

Wielki Piątek (post ścisły) – adoracja od godz. 9.00

Godz. 15.00 – Droga krzyżowa,

Godz. 15.30 – 16.30 – Spowiedź Święta.

Godz. 20.00  – Liturgia Męki Pańskiej.

do 23.00 – adoracja Pana Jezusa.

To jedyny dzień w roku, w którym nie sprawuje się Eucharystii.

Wielka Sobota – adoracja od godz. 9.00

Godz. 9.00, 10.00 i 11.00 – poświęcenie pokarmów.

10.00 – 12.00 – Spowiedź Święta.

Godz. 21.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej – proszę przynieść świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

7.00 – Msza święta z procesją rezurekcyjną.

9.30 – Msza Trydencka.

11.00 – Msza święta.

Poniedziałek Wielkanocny

9.30 – Msza Trydencka.

11.00 – Msza święta.

2. Bóg zapłać za prace na rzecz parafii oraz za ofiary złożone na zakup Figury Pana Jezusa do Grobu.

3. Codzienna modlitwa Różańcowa w intencji Ojczyzny przed Mszami Świętymi, dzisiaj po Mszy św.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego – na godz. 15.00 zapraszam do kaplicy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, by modlić się o rzeczy niemożliwe w godzinie łaski…

5. Nadal można włączyć się w dzieło Caritas poprzez: zakup świec, baranków czekoladowych i przynoszenie trwałej żywności. Bóg zapłać za ofiary, które składamy przy tej okazji.

6. W tym tygodniu imieniny: Michała, Makarego, Filipa, Leona, Juliusza, Zenona, Przemysława, Marcina, Justyny, Waleriana, Anastazji, Cecylii, Bernadety.

7. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz  wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg.

8. Bóg zapłać za Waszą otwartość i troskę o sprawy Boże.

INFORMACJE DIECEZJALNE:

Podobnie jak w poprzednich latach, w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, będzie miała miejsce inicjatywa duszpasterska „Noc Konfesjonałów”. W bieżącym roku przez całą noc z 15 na 16 kwietnia br., w godzinach od 22.00 do 6.00, będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w Bazylice katedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, a także przybyłych z zagranicy na Święta, aby skorzystali z tej możliwości duchowego przygotowania się do Wielkanocy.

 Uprzejmie informujemy, że Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zaprasza 10 kwietnia br. na obchody Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, które w Szczecinie będą przebiegały według następującego programu:

– godz. 8.41 – minuta ciszy, hymn państwowy oraz złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie,

– godz. 9.00 – wernisaż wystawy „Prezydent Lech Kaczyński na Pomorzu Zachodnim” powstałej z inicjatywy Moniki Kieliszak oraz jej autorstwa i dr. Pawła Skubisza,

– godz. 9.30 – złożenie kwiatów i zniczy na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Szczecinie,

– godz. 12.00 – Msza Święta w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Bazylice katedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.