1. Dziękuję za porządki w kaplicy i prace na terenie przykościelnym.
2. Ofiary składana dzisiaj na tacę przeznaczamy na budowę kościoła. Trwają prace związane z przygotowaniem i wylewaniem łuków sklepienia. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.
3. W tym tygodniu:
– czwartek (14.05) – Święto św. Macieja Ap
– sobota (16.05) – Święto św. Andrzeja Boboli prez i m
4. Mamy dzieci przygotowujących się do I Spowiedzii Św. i Komunii Świętej
(wraz z dziećmi) zapraszam na spotkanie we wtorek od 17.00 do 18.00. A potem na nabożeństwo majowe.
5. 6 czerwca planujemy jednodniowy wyjazd na spływ kajakowy. Koszt spływu bez podróży ok. 100 zł. od osoby. Zapisy do 24 maja.
6. W tym roku mija 25 lat mojej posługi kapłańskiej. Do wspólnego świętowania tego jubileuszu zapraszam 24 maja. O godz. 11.00 Msza św. dziękczynna, a po niej wspólne biesiadowanie przy grillu. Osoby, które chciałyby pomóc w organizacji uroczystości zapraszam na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
7. Można jeszcze się zapisać na wyjazd wakacyjny do Bańskiej Wyżnej, który odbędzie się od 16– 22 sierpnia. Zapisy przez wpłatę zaliczki 200 zł. od osoby.
8. Imieniny: Ignacy Zasada, Bonifacy Chruściak, Zofia Proszowska, Zofia Sienicka, Zofia Zamiatała, Andrzej Bińkowski,
urodziny: Jadwiga Ścibior, Magdalena Róż, Janina Bińkowska, Mariusz Różycki,
rocznica ślubu: Piotr i Kornelia Brytoń.
9. Powierzam Was wstawiennictwu naszego patrona bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
i Matki Najświętszej.
10. Bóg zapłać za Waszą obecność i wspólną modlitwę.
Ks. Sylwester Marcula – proboszcz,
***
Informacje DIECEZJALNE:
*Kustosz Sanktuarium Pani Fatimskiej na os. Słonecznym serdeczne zaprasza 13 maja tj. w środę na obchody 109. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. O godz. 19.00 uroczysta Msza Święta a po niej procesja różańcowa ulicami osiedla zakończona Apelem Jasnogórskim ok godz. 21.00.
*Ksiądz Arcybiskup Wiesław Śmigiel zaprasza wiernych na Jubileusz Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej do Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie w sobotę 16. maja br. Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.00, a poprzedzona będzie modlitwą różańcową od godz. 10.00.
*Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia, ks. Paweł Ostrowski, zaprasza pracowników
i wolontariuszy służby zdrowia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej do udziału w 102. Pielgrzymce Środowisk Medycznych na Jasną Górę