XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA/ XX NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

1.Przypominam, że w niedziele października Nabożeństwo Różańcowe po Mszach Świętych – serdecznie zapraszam do udziału.
2.Bardzo dziękuję za sobotnią pomoc w pracach na placu: panu Grzegorzowi i Andrzejowi z Dębna oraz panu Mieczysławowi i Szczepanowi z naszej parafii. Udało się ułożyć kolejną część chodnika oraz przygotować legary pod jeden namiot. Prace ciągle trwają, będę wdzięczny za każdą pomoc w tych działaniach, aby Msze święte w zimie przeżyć w lepszych warunkach.
3.Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczamy na wydatki związane z tymi pracami. Bóg zapłać wszystkim za hojność.
4.Po Mszy świętej można zabrać do domu kartki na wypominki. Wypełnione kartki (najlepiej drukowanymi literami, z wpisanymi imionami zmarłych) można składać od przyszłej niedzieli. Ofiary składane przy tej okazji będą odkładane na prace budowlane. Moditwa wypominkowa w naszej parafii będzie w każdą niedzielę po Mszy św. 2 listopada zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
5.Zbliża się odpust parafialny. Już w najbliższą sobotę zapraszam do udziału w Rodzinnym Rajdzie im. ks. Jerzego Popiełuszki. Spotkanie o godz. 11.00 tutaj na naszym placu. Można się zarejestrować przez Internet – na stronie parafii lub wypełnić zgłoszenie, które znajduje się na stoliku przy wyjściu.
6.Proszę o zabranie ulotek informujących o odpuście (dla siebie i sąsiadów z bloku) oraz plakatów, jeśli ktoś może je rozwiesić w widocznym miejscu na osiedlu.
7.W związku z festynem rodzinnym, z racji odpustu proszę o następującą pomoc: panie – o upieczenie ciast na 24 października, wszystkich – o przyniesienie rzeczy ba loterię fantową (rzeczy można przynosić w przyszłą niedzielę).
8.W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
 – poniedziałek 11 października – św. Jan XXII, papieża,
 – środa 13 października – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter.
 – piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła,
 – sobota 16 października – św. Jadwiga Śląska.
 W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
 – poniedziałek 11 października – Macierzyństwa NMP,
 – środa 13 października – św. Edwarda, Króla i Wyznawcy,
 – czwartek 14 października – św. Kaliksta, Papieża i Męczennika,
 – piątek 15 października – św. Teresy z Avili, Dziwicy,
 – sobota 16 października  – św. Jadwigi, Wdowy.
9.niedziela (17 października):
 Msza święta – o godz. 9.30 (suma parafialna)
 Msza Trydencka – o godz. 8.00.
10.W tym tygodniu imieniny: Pauliny, Danieli, Leona, Aldony, Aleksandra, Dobromiry, Eustachego, Maksymiliana, Edwina, Geralda, Edwarda, Honorata, Dominika, Kaliksta, Bernarda, Jadwigi, Teresy, Tekli, Gawła, Ambrożego. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.