1. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczamy na cele budowlane – Bóg zapłać za zrozumienie i hojność.

2. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Po Mszach św. istnieje możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

3. W tym tygodniu:

 • środa (14.02) – ŚRODA POPIELCOWA – Msza św. – 19.00, Msza Trydencka – godz. 17.30.
  Rozpoczynamy okres czterdziestodniowego przygotowania do świąt Wielkanocnych.
  W tym czasie przez modlitwę, post i jałmużnę przemieniajmy nasze serca, zwyciężając zło i grzech. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły.
  Podczas Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie głów. Tego dnia po Mszach świętych odbędzie się Ogólnopolska zbiórka na pomoc humanitarną dla tych rejonów Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny. Za wszystkie ofiary dziękujemy – Bóg zapałać.
 • piątek – Droga Krzyżowa – godz. 18.30.
 • niedziela – Gorzkie żale – 10.30
 • niedziela – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – godz. 8.50

4. Imieniny: Marii, Lucjana, Olgierda, Radosława, Modesta, Grzegorza, Katarzyny, Liliany, Walentego, Jowity, Danuty, Daniela, Julianny, Zbigniewa, Łukasza.

5. Powierzam Was wstawiennictwu naszego patrona bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i Matki Najświętszej.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę.
Ks. Sylwester Marcula – proboszcz,
INFORMACJE DIECEZJALNE:

 • Rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola i szkół prowadzonych przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Szczecin, al. Wojska Polskiego 76, tel. 91 423 38 57.
 • Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych, które odbędą się
  w sobotę, 24 lutego br. Uroczystości przeżywane w kontekście liturgicznego wspomnienia Dzieci Fatimskich (20 lutego).
 • Klerycy AWSD w Szczecinie wraz z uczniami KLO w Szczecinie zapraszają na „Misterium Pasyjne”, które odbędzie się 15, 16, 17 marca br. (piątek, sobota, niedziela) o godz. 20.00 w kościele seminaryjnym ul. Papieża Pawła VI nr 2.
 • Diecezjalny Duszpasterz Mężczyzn zaprasza do udziału w XIII Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu: Różańsko – Myślibórz, w sobotę, 20 kwietnia br.
  Zgłoszenia: Ks. Mariusz Wencławek SDB, mail: wenclawek@gmail.com
 • Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie, ul. św. Jana Bosko 1 wraz z grupą Wojowników Maryi organizuje całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w dniach 8/9 marca br.