Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Wychowania pod hasłem: Ja jestem drogą, prawdą i życiem.

 1. Dzisiejsze taca jest tzw. tacą budowlaną. Dziękuję za ofiary złożone podczas Mszy św. Przeznaczamy je na projekt domu parafialnego.
  W przyszłym tygodniu zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
 2. Trwają zapisy dzieci z klas trzecich SP do przygotowania do I Komunii Świętej i młodzieży z klasy 7 i 8 do przygotowania do Bierzmowania – dzisiaj po Mszy św. można zabrać deklaracje.Wypełnione należy przynieść do końca września.
  Przypominam, że przygotowanie do Sakramentów odbywa się w parafii zamieszkania.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  wtorek – 13 września – św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła,
  środa – 14 września – Podwyższenie Krzyża Świętego,
  czwartek – 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna,
  piątek – 16 września – wspomnienie św. Korneliusza Pp i Cypriana bp i mm
 4. Mamy jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Częstochowy (Torunia, Warszawy) w dniach 22-24 września. Koszt pielgrzymki ok. 500,00 zł. (2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie, podróż) – zapisy po Mszach św. przez wpłatę zaliczki 200,00 zł.
 5. Imieniny: Jacka, Dagny, Hiacynta, Marii, Eugenii, Jana, Roksany, Nikodema, Edyty, Korneliusza, Cypriana, Franciszka, Roberta, Justyna.
 6. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam Bóg błogosławi.
 7. Bóg zapłać za budowanie wspólnoty Eucharystycznej.
  Ks. Sylwester Marcula – proboszcz
  INFORMACJE DIECEZJALNE
  W środę, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę. W tym dniu zapraszamy na centralne nabożeństwo do Archikatedry. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.