1. W naszej wspólnocie gościmy dzisiaj ks. Pawła Korupkę – Duszpasterza Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej „Usus Antiquior” w Szczecinie – który mnie zastępuje. Przyjmijcie Go z życzliwością i wsłuchajcie się w Jego naukę.
 2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Gaudete, czyli Radości. Dni od 17-24 XII przeżywać będziemy w liturgii jako bezpośrednie przygotowanie do Narodzenia Pańskiego. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 5.45.
  Modlitwa Różańcowa w niedzielę o godz. 9.00, a w tygodniu o 17.30.
 3. Zachęcam do zakupienia świec – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Poświęcony ołatek znajduje się na stoliku w pobliżu ambony.
 4. POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW DLA DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ
  odbędzie się 18 grudnia po Mszach Świętych.
 5. Trwa wizyta duszpasterska. Zachęcam do wypełnienia zgłoszenia i umówienia się w dogodnym terminie.
 6. Nadal istnieje możliwość przygotowania paczki dla dziecka będącego pod opieką Bractwa Małych Stópek. Choinka z symbolicznymi bombkami znajduje się przy dużej tablicy z numerami pieśni.
 7. Trwają prace nad projektem naszego kościoła – koszt jego wykonania to ponad 100 tys. zł. – W związku z tym proszę o wzmożoną modlitwę, by udało się zebrać potrzebną kwotę.
  W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło ponad 10 tys. zł. Bóg zapłać za ofiarność i pomoc w przekazywaniu informacji na temat naszej akcji – „Cud Bożego Narodzenia”, czyli znalezienie 1000 osób, które wpłacą na ten cel po 100 zł. Przypominam, że mamy czas do stycznia.
  Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczamy na cele projektowe – Bóg zapłać za hojność i zrozumienie.
 8. W tym tygodniu:
  • wtorek (13 XII) – wspomnienie św. Łucji,
  • środa (14 XII) – wspomnienie św. Jana od Krzyża,
 9. Imieniny: Waldemara, Daniela, Konrada, Aleksandra, Ady, Łucji, Otylii, Alfreda, Izydora, Jana, Niny, Celiny, Waleriana, Zdzisławy, Adelajdy, Floriana.
 10. Wszystkich Was i Wasze rodziny zawierzam wstawiennictwu naszego patrona bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej.
 11. Bóg zapłać za Waszą obecność i modlitwę.
  Ks. Sylwester Marcula – proboszcz