XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA/ XVI NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Bóg zapłać za przygotowanie naszego polowego „kościoła”, przygotowanie liturgii. Dziękuję za ofiary składane na naszą parafię. Dzisiaj proszę o pomoc w złożeniu wszystkich rzeczy potrzebnych do Mszy św. ok. godz. 10.30.
 2. 14 września z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego i ogólnopolskiej akcji: Polska pod krzyżem w naszej parafii będziemy przeżywali poświęcenie figury Pana Jezusa, która zostanie umieszczona na krzyżu. O 19.00 będzie Msza św. po niej poświęcenie figury, a potem droga krzyżowa i modlitewne czuwanie. Tego dnia także Msza św. Trydencka o godz. 9.00.
 3. Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej mogą to uczynić w zorganizowanych grupach w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika (po uprzedniej rozmowie Rodziców z ks. Proboszczem i po uzyskaniu zgody) lub w naszej parafii – Komunia Święta indywidualna.
 4. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania może przygotować się do tego Sakramentu w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika (po uprzedniej rozmowie Rodziców i dziecka z ks. Proboszczem i po uzyskaniu zgody) lub może przygotować się do przyjęcia tego Sakramentu w naszej parafii.
 5. Kuria Metropolitalna informuje o ustanowieniu w naszej diecezji Sanktuarium bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kobylance. Uroczystości zaplanowane są na 18 września br.
 6. W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
 7. wtorek 14 września – Podwyższenie Krzyża Świętego,
 8. środa 15 września – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
 9. czwartek 16 września – św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Męczenników,
 10. sobota 18 września – św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
 11. niedziela (12 września):
  Msza św. nowa – o godz. 9.30 (suma parafialna)
  Msza Trydencka – o godz. 8.00.
 12. W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
 13. wtorek 14 września – Podwyższenia Świętego Krzyża,
 14. środa 15 września – Siedmiu Boleści NMP,
 15. czwartek 16 września – św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Męczenników,
 16. sobota 18 września – św. Józefa z Kupertynu, Wyznawcy
 17. niedziela (19 września) – Msza św. nowa – o godz. 9.30 (suma parafialna)
  Msza Trydencka – o godz. 8.00.
 18. Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Gwidon, Sylwin, Maria, Eugenia, Aureliusz, Jan, Roksana, Bernard, Radomir, Albin, Nikodem, Edyta, Korneliusz, Cyprian, Franciszek, Robert, Justyn, Ariadna, Stanisław, Irena.
 19. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Wszechmogący.