II Niedziela Wielkiego Postu

1.Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dziękujemy za ofiary do puszek dla Kościoła misyjnego szczególnie na Ukrainie.  
2.Trwa Wielki Post. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pokutnych:
Droga krzyżowa – piątek godz. 17.30.
Gorzkie żale – niedziela godz. 10.30.  
Podczas nabożeństw Wielkopostnych (Droga krzyżowa i Gorzkie żale) zbierane są ofiary na zakup figury Pana Jezusa do Bożego Grobu. Bóg zapłać za ofiarność i życzliwość.
– Spotkanie kandydatów do Bierzmowania (z klas: 6, 7 i 8) w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.  
3.Bóg zapłać za prace na rzecz parafii: malowanie ścian, szlifowanie belek, cięcie i porządkowanie gałęzi na placu, odnowienie drogi krzyżowej, porządki w kaplicy i posiłek dla pracujących w sobotę. Bardzo dziękuję pani Jadzi, Bogusi, Eli i Katarzynie oraz panom: Krzysztofowi, Pawłowi, Mieczysławowi, Leonardowi i Mieczysławowi.  
Dziękuję panu Grzegorzowi za prace związane z połączeniem namiotów.
W najbliższą sobotę (19 marca) planujemy kolejne prace przy kaplicy. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w te działania.  
4.Codzienna modlitwa Różańcowa w intencji Ojczyzny w okresie Wielkiego Postu o godz. 17.30 (z wyjątkiem piątku – po Mszy św.).  
5.W najbliższym tygodniu:
– sobota (19 III) – uroczystość  św. Józefa Oblubieńca NMP – Patrona Kościoła Powszechnego.  
6.MSZE ŚWIĘTE w tym tygodniu
Msza święta:
Poniedziałek – godz. 18.00, wtorek – 18.00, środa – godz. 18.00, czwartek – 17.00, piątek – godz. 18.00.   Msza Trydencka:
Poniedziałek – godz. 17.00,  wtorek – 19.00, środa – godz. 17.00, czwartek – 18.00, piątek 16.45.  
W przyszłą niedzielę (20.03.2022):
SUMA PARAFIALNA o godz. 11.00.
MSZA TRYDENCKA o godz. 16.00.  
7.Można włączyć się w Wielkanocne dzieło Caritas poprzez: zakup świec, baranków czekoladowych i przynoszenie trwałej żywności.  
8.W tym tygodniu imieniny: Bożeny, Krystyny, Leona, Matyldy, Łazarza, Longina, Klemensa, Ludwiki, Izabeli, Gabriela, Hilarego, Patryka, Zbigniewa, Gertrudy, Cyryla, Edwarda, Boguchwały, Józefa, Bogdana.  
9.Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz  wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.  
10.Bóg zapłać za wsparcie modlitwę i życzliwość.