1. Dziękuję za życzliwe przyjęcie podczas wizyty duszpasterskiej. Nadal można umówić się na odwiedziny kolędowe.
 2. Ofiary składana dzisiaj na tacę przeznaczamy na cele budowlane. Bóg zapłać za zrozumienie, wsparcie oraz modlitwę w tej intencji.
 3. W tym tygodniu:
  – środa (17 I) – św. Antoniego op, wspomnienie
  – piątek (19 I) – św. Józefa Sebastiana Pelczara bp, wspomnienie
  – niedziela (21 I) – Niedziela Słowa Bożego
 4. Od 17 do 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: Będziesz miłował Pana, Boga swego… a swego bliźniego jak siebie samego.” (Łk 10,27). Módlmy się za wszystkich braci odłączonych od Kościoła katolickiego.
 5. Od stycznia do października 2024 r., każdego 19 dnia miesiąca zapraszamy wszystkich, którzy będą chcieli się z nami modlić o kanonizację ks. Jerzego i przez Jego wstawiennictwo wypraszać łaski dla Ojczyzny, ludzi potrzebujących… często będą to rzeczy po ludzku niemożliwe… więc będziemy modlili się o cuda, przez osobę naszego patrona, ks. Jerzego. Będziemy rozpoczynali Mszą św. o godz. 18.00, potem ucałowanie relikwii i zatrzymanie się przy krzyżu zrobionym z katafalku, na którym stała trumna ks. Jerzego, adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i zwieńczenie czytaną (cichą) Mszą Trydencką o 21.00 i błogosławieństwo na kolejny miesiąc walki o własną świętość i wypraszanie łask dla innych. Każdy zabierze ze sobą mały modlitewnik, by w codzienności przyzywać wstawiennictwa ks. Jerzego. Każdy także dostanie medalik z bł. ks. Jerzym, żeby nosić go na sercu i pamiętać o Jego wstawiennictwie. Dla tych, którzy nie będą mogli być z nami w kaplicy, chcemy przygotować możliwość łączenia się przez Internet.
 6. W sobotę 20 stycznia zapraszam do wspólnego świętowania moich 50tych urodzin – Msza Trydencka, na której będę dziękowała za pół wieku życia i ludzi, których Pan Bóg postawił na drodze mojego życia, będzie o godz. 15.00.
 7. Imieniny: Feliksa, Niny, Pawła, Arnolda, Izydora, Marcelego, Włodzimierza, Waldemara, Antoniego, Jana, Piotra, Małgorzaty, Henryka, Mariusza, Marty, Fabiana, Sebastiana.
 8. Powierzam Was Wszystkich i Wasze rodziny wstawiennictwu naszego patrona bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i Matki Najświętszej.
 9. Bóg zapłać za Waszą obecność, świadectwo wiary i wspólną modlitwę.
  Ks. Sylwester Marcula – proboszcz,
  INFORMACJE DIECEZJALNE:
  W piątek, 19 stycznia br. przypada dzień imienin JE Księdza Biskupa Henryka Wejmana. W tym dniu otoczmy szczególną modlitwą Czcigodnego Solenizanta.