II Niedziela zwykła

1.Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). Za tydzień w III niedzielę zwykłą, 23 stycznia br.  będziemy przeżywali Niedzielę Słowa Bożego.  Przynieśmy tego dnia Biblie ze sobą do kościoła.  
2.W tym tygodniu udało się uporządkować teren wokół kaplicy. Dziękuję panu Leonardowi za pace porządkowe.  
3.Proszę o pomoc w rozprowadzaniu cegiełek/Różańców. Może warto mówić o naszej parafii i naszym patronie wśród bliskich z rodziny, przyjaciół i prosić o włączenie się w dzieło budowy kościoła pod wezwaniem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który jest patronem wielu Polaków, a szczególnie wszystkich pracujących i dbających o świętość swoich rodzin.  
4.Od 1 stycznia w naszej kaplicy rozpoczęliśmy codzienną modlitwę Różańcową w intencji Ojczyzny (oraz o szybką kanonizację ks. Jerzego Popiełuszki, za rodziny, za naszą parafię i w intencjach własnych). Różaniec odmawiany jest: – w dni powszednie o 17.30, – w niedzielę i uroczystości przed Mszą św. o godz. 9.30 czyli o 9.15.  
5.W tym tygodniu Msze święte będą we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę: Msza Trydencka o 16.00, Suma parafialna o 9.30.  Na sumie zaśpiewa „Chór „HEJNAŁ” – pod dyrekcją pani profesor Bogny Thomas-Miklas. Po Mszy św. prosimy o pozostanie na krótki koncert kolęd. Jest to chór o najdłuższej historii na Pomorzu Zachodnim, istnieje już ponad 70 lat.  
6.Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli mnie po kolędzie. Dziękuję za wielką życzliwość, dobre słowa, zrozumienie i ofiary złożone podczas wizyty duszpasterskiej. Gdyby ktoś jeszcze chciał, żeby odwiedzić go z błogosławieństwem, można wypełnić kartkę i ustalić termin wizyty po Mszy św.  
7.W tym tygodniu: 17 stycznia – św. Antoniego, opata,
19 stycznia – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
21 stycznia – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – to także Dzień Babci,
22 stycznia – Dzień Dziadka
8.W tym tygodniu imieniny:  Marcelego, Włodzimierza, Honorata, Antoniego, Jana, Piotra, Małgorzaty, Henryka, Mariusza, Marty, Fabiana, Sebastiana, Agnieszki, Jarosława, Wincentego.  
9.Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz  wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.  
10.Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, za modlitwę, wsparcie materialne i każde dobro, którego od Was doświadczam.