1.Z okazji Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystus, Parafianom i Gościom przebywającym w naszej parafii, życzę, aby Jego Zmartwychwstanie dało nam nadzieję na prawdziwy pokój, który przyniósł całemu światu oraz niech odnowi w nas wiarę i ufność w Boga Jedynego, który nieustannie troszczy się o nas…  
2.Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Liturgii Triduum Paschalnego: Służbie Liturgicznej, Grupie Śpiewającej, Żywemu Różańcowi (za codzienne prowadzenie modlitw),  przygotowującym kaplicę i teren wokół do świętowania (ułożenie chodnika – panu Mieczysławowi i Leonardowi)…  
3.Dziękuję pani Oli i panu Grzegorzowi za zrobienie grobu i ciemnicy dla nas.
Dziękuję za ufundowanie: paschału, podstawy pod paschał, nastaw ołtarzowych i tabernakulum, vasculum, kołatek do liturgii, figury Pana Jezusa do grobu, kwiatów do grobu i do ołtarza.

Dziękuję za wypożyczenia agregatu i ufundowanie benzyny do niego – dzięki temu mamy prąd i ogrzewanie.  

W najbliższym czasie planujemy zakupić:
– figurę Matki Bożej,
– przenośne nagłośnienie, potrzebne do procesji (koszt ok. 1 700,00 zł),
– klęczniki (tzw. balaski – do klękania podczas Komunii Świętej),  

Największym jednak wyzwaniem pozostaje zebranie kwoty potrzebnej na prace architektoniczne. Przypominam, że „darowiznę na cele kultu religijnego” można odliczyć od dochodu (nie więcej jednak niż 6%).    
4.W przyszłą niedzielę (NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA) zapraszam na 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Przed nabożeństwem można składać wypisane intencje.

Przyszła niedziela rozpocznie 78 Tydzień Miłosierdzia. Modlitwą i ofiarami do puszek po każdej Mszy św.  wesprzemy dzieła prowadzone przez Caritas w naszej Archidiecezji.

„Dniem Dobra” przy parafii pw. św. Rodziny w Szczecinie rozpoczniemy diecezjalne obchody Tygodnia Miłosierdzia. Szczegóły znajdziemy na banerach.  
5.W tym tygodniu imieniny:  Roberta, Stefana, Rudolfa, Alicji, Apoloniusz, Bogusława, Czesław, Leon, Tymon, Agnieszka, Szymon, Teodor, Bartosz, Feliks, Konrad, Łukasz, Gerard, Helena, Jerzy, Wojciech.
 
6.Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz  wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam Bóg błogosławi.  
7.Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, za modlitwę, wsparcie materialne i każde dobro, którego od Was doświadczam.