XIX NIEDZIELA ZWYKŁA/ XXI NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

1.Nabożeństwo Różańcowe po niedzielnych Mszach Świętych przez cały miesiąc październik – serdecznie zapraszam do udziału.
2.Bardzo dziękuję za sobotnią pomoc w pracach na placu: panu Grzegorzowi z Dębna oraz panu Mieczysławowi i Marcinowi z naszej parafii. Udało się przygotować legary pod podłogę dla jednego namiotu. Dostarczono także szkielet kontenera, który będziemy zabudowywali w najbliższym czasie. Prace ciągle trwają, będę wdzięczny za każdą pomoc w tych działaniach, aby Msze święte w zimie przeżyć w lepszych warunkach – w najbliższą sobotę od ok. godz. 8.00 serdecznie zapraszam do pomocy mężczyzn, którzy chcieliby mieć wkład w tworzenie naszego zaplecza parafialnego.
3.Ofiary składane w poprzednią niedzielę na tacę przeznaczamy na wydatki związane z tymi pracami – dzięki ofiarności parafian zebraliśmy 890,00 zł. Bóg zapłać  wszystkim za hojność.
4.  Dziękuję pani Jadwidze Nowocień z Dębna za ufundowanie relikwiarza dla relikwii naszego patrona ks. Jerzego Popiełuszki.
5.Dziękuję panu Marcinowi Szlędak za zrobienie podstawy do relikwiarza, która będzie wykorzystywana do procesji, także tej najbliższej w przyszłą niedzielę.
6.Po Mszy świętej można zabrać do domu kartki na wypominki. Wypełnione kartki (najlepiej drukowanymi literami, z wpisanymi imionami zmarłych) można składać od przyszłej niedzieli. Ofiary składane przy tej okazji będą odkładane na prace budowlane. Moditwa wypominkowa w naszej parafii będzie w każdą niedzielę po Mszy św. 2 listopada zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
7.Zbliża się odpust parafialny. W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 Msze św. Trydenckie, po nich adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 (proszę o wpisywanie się na listę adoracji). O 17.00 Msza św. w poniedziałek i wtorek. We wtorek dodatkowa Msza Trydencka o godz. 19.00.
8.Już w najbliższą sobotę zapraszam do udziału w Biegu im. ks. Jerzego Popiełuszki. Spotkanie o godz. 11.00 tutaj na naszym placu. Można się zarejestrować przez Internet – na stronie parafii. W sobotę także na godz. 17.00 zapraszam tutaj do namiotu, na film dokumentalny o ks. Jerzym i prelekcję dotyczącą Jego osoby.
9.W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętych przed południem. Planowana SUMA PARAFIALNA będzie ok. godz. 14.30. Wcześniej, zapraszam każdego komu wystarczy sił, do wspólnej „Procesji Różańcowej z krzyżami” od parafii św. Stanisława Kostki (plac Matki Teresy z Kalkuty).
10.Proszę o zabranie ulotek informujących o odpuście (dla siebie i sąsiadów z bloku) oraz plakatów, jeśli ktoś może je rozwiesić w widocznym miejscu na osiedlu.
11.W związku z festynem rodzinnym, z racji odpustu proszę o następującą pomoc: panie – o upieczenie ciast na 24 października, wszystkich – o przyniesienie rzeczy ba loterię fantową (rzeczy można przynosić do najbliższej soboty 23 października).
12.Zaplanujmy najbliższą niedzielę jako wspólne świętowanie imienin parafii. Niech nas nie zabraknie na Mszy św., procesji, ale także na koncercie, wspólnym śpiewaniu i poczęstunku.
13.W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
  – poniedziałek 18 października – św. Łukasza, Ewangelisty,
  – środa 20 października – św. Jana Kantego, Prezbitera,
 piątek 22 października – św. Jana Pawła II.
 
 W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
 – poniedziałek 18 października – św. Łukasza, Ewangelisty,
 – wtorek 19 października – św. Piotra z Alkantary, Wyznawcy,
 – środa 20 października – św. Jana Kantego, Wyznawcy,
 – sobota 23 października  – św. Antoniego Marii Claret, Biskupa i Wyznawcy.
14.niedziela (24 października):
 Msza święta – ok. godz. 14.30 (suma parafialna)
 Msza Trydencka – o godz. 9.00 – kaplica ul. Judyma
15.W tym tygodniu imieniny: Wiktora, Rudolfa, Ignacego, Juliana, Łukasza, Ziemowita, Jana, Pawła, Ireny, Felicjana, Urszuli, Hilarego, Jakuba, Halki, Filipa, Salomei, Marleny, Seweryna, Honorata. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ:

Informujemy, że w dniu 23 października br. (sobota) odbędzie się Szkoleniu dla fotografów i kamerzystów kościelnych uroczystości liturgicznych. Szkolenie będzie miało miejsce w sali Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, w godz. 9.00 – 14.30. Koszt szkolenia: 120 zł + Vat.

Chętnych fotografów, z którymi Księża współpracują przy uroczystościach liturgicznych, można jeszcze zgłaszać do 20 października br., podając – w zwrotnym e-mailu – imię i nazwisko oraz e-mail do kontaktu.