1. Dziękuję za ofiary złożone na cele budowlane. Zakończyliśmy przygotowania do wylania podciągów. W najbliższych dniach powinien zostać zakończony ten etap. Przed nami przygotowania do prac przy pierwszym stropie budynku.

2. Trwa Wielki Post – okres czterdziestodniowego przygotowania do Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach Wielkopostnych:

  • Droga krzyżowa w piątek o godz. 18.30, przypominam dzieciom i młodzieży o obecności na tym nabożeństwie;
  • Gorzkie żale – niedziela 10.30.

3. W czasie Wielkiego Postu zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Puszka znajduje się przy wyjściu z kaplicy, przed konfesjonałem, po lewej stronie.

4. Jutro, tj. 19 lutego jak co miesiąc zapraszam wszystkich, którzy chcą się z nami modlić o kanonizację ks. Jerzego i przez Jego wstawiennictwo wypraszać łaski dla Ojczyzny, ludzi potrzebujących i nas samych. Msza św. o godz. 18.00, potem ucałowanie relikwii i zatrzymanie się przy krzyżu zrobionym z katafalku, na którym stała trumna ks. Jerzego, adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i zwieńczenie czytaną (cichą) Mszą Trydencką o godz. 21.00. Błogosławieństwo na kolejny miesiąc walki o własną świętość
i wypraszanie łask dla innych. Każdy może wziąć dla siebie modlitewnik, by
w codzienności przyzywać wstawiennictwa ks. Jerzego. Wtedy także można wziąć medalik z wizerunkiem ks. Jerzego, żeby nosić go na sercu i pamiętać o Jego wstawiennictwie. Dla tych, którzy nie będą mogli być z nami w kaplicy, będzie możliwość łączenia się przez Internet o 21.00 na stronie i Facebooku Stowarzyszenia Fidei Defensor.

5. W drugą niedziele Wielkiego Postu (Ad Gentes) będziemy modlili się i wspierali materialnie misje. Przeżyjemy ją pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”.

6. Postarajmy się dbać o naszą wspólną własność jaką są śpiewniki i krzesła. Proszę zobaczyć wyszarpane dziury w krzesłach i zniszczone śpiewniki. Zwróćmy uwagę młodszym i nudzącym się w kaplicy, żeby tego nie niszczyć.

7. Imieniny: Alberta, Szymona, Konstancji, Arnolda, Konrada, Leona, Ludwika, Feliksa, Eleonory, Roberta, Marty, Małgorzaty, Romany, Damiana, Polikarpa, Macieja, Bogusza.

8. Powierzam Was wstawiennictwu naszego patrona bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i Matki Najświętszej.

Bóg zapłać za Waszą obecność i wspólną modlitwę.

Ks. Sylwester Marcula – proboszcz