OGŁOSZENIA 18.07.2021 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg zapłać za przygotowanie naszego polowego „kościoła”, przygotowanie liturgii oraz za ofiary składane na naszą parafię. O 18.30 proszę o pomoc w złożeniu wszystkich rzeczy potrzebnych do Mszy św.
 2. W najbliższym tygodniu:
  – czwartek  22 lipca – św. Maria Magdalena,
  – piątek 23 lipca – św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy,
  – sobota 24 lipca – św. Kinga, dziewica,
  – niedziela (11 VII) – Msze św. o godz. 16.00 (nowa) i 17.30 (Trydencka).
 3. W przyszłą niedzielę wspominamy w liturgii św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Poświęcenie pojazdów dla osób chętnych po Mszach świętych.
 4. Wspólnota Żywego Różańca liczy już 15 osób, zachęcam bu dołączyć do tej grupy modlitewnej i wspierać parafię i siebie nawzajem modlitwą.
 5. Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Erwin, Kamil, Szymon, Wincenty, Wodzisław, Marcin, Czesław, Hieronim, Małgorzata, Daniel, Julia, Wawrzyniec, Maria, Magdalena, Apolinary, Bogna, Brygida, Kinga, Krystyna.
 6. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów, którzy mają wakacje i urlopy, ale także wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.
 7. Prośmy o kanonizację bł. Ks. Jerzego i potrzebne łaski dla nas, naszych bliskich i ludzi pracy za Jego wstawiennictwem.

   Boże, źródło wszelkiego dobra, dziękuję Ci, że w swojej miłości obdarzyłeś bł. ks. Jerzego Popiełuszkę godnością kapłaństwa.

   Posłałeś Go, aby gorliwie głosił Twoje słowo, szafował świętymi sakramentami, mężnie działał w Twoje Imię i zawsze był blisko każdego człowieka wzywając do przebaczenia, jedności i pokoju.  Ty obdarzyłeś Go łaską męczeństwa, przez co upodobnił się do Chrystusa na drodze krzyżowej.

   Uwielbiamy i dziękujemy Ci, Panie, za ten wielki dar dla Kościoła, szczególnie za to, że uczyniłeś go pośrednikiem w rozdawnictwie łask. W swoim nieskończonym miłosierdziu racz zaliczyć Go w poczet świętych, a mnie, za jego wstawiennictwem udziel łaski …………., o którą z ufnością Ciebie roszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.