1. Dziękuję za wspieranie pokrycia kosztów związanych z projektem Domu parafialnego. Uzyskaliśmy pozwolenie na przyłącze prądowe i wodo-kanalizacyjne. Czekamy na dokumenty odrolnienia działek.
 2. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć swój datek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Szczecinie. W ten sposób wspieramy nasze katolickie uczelnie w kształceniu katolickich studentów.
 3. Trwają zapisy dzieci z klas trzecich SP do przygotowania do I Komunii Świętej i młodzieży z klasy 7 i 8 do przygotowania do Bierzmowania – po Mszy św. można zabrać deklaracje, które należy przynieść do końca września.
 4. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek (20 IX) – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon prezb, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy mm,
  • środa (21 IX) – święto św. Mateusza Ap Ew
  • piątek (23 IX) – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny prezb.
 5. Za tydzień Msza św. w intencji Ojczyzny – proszę o przyniesienie ze sobą krzyży.
  Jeśli ktoś nie ma krzyża , który może przynosić ze sobą do kościoła, to przy wyjściu można nabyć krzyż (w cenie 20 zł.).
 6. To już ostatnia możliwość zapisania się na Pielgrzymkę do Częstochowy (Torunia, Warszawy) w dniach 22-24 września. Koszt pielgrzymki ok. 500,00 zł. (2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie, podróż) – zapisy po Mszach św. przez wpłatę zaliczki 200,00 zł.
  Wyjazd w czwartek – 7.00 Msza św.
 7. Imieniny: Stanisława, Ireny, Januarego, Konstancji, Teodora, Euzebii, Jonasza, Mateusza, Hipolita, Tomasza, Maurycego, Joachima, Bogusława.
 8. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam Bóg błogosławi.
 9. Bóg zapłać za waszą obecność, modlitwę i życzliwość.
  Ks. Sylwester Marcula – proboszcz