XII niedziela zwykła

 1. Dziękuję, wszystkim za wspólną procesję podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się przygotować, po Bożemu przeżyć i posprzątać po uroczystości.
  Szczególne podziękowania kieruję do osób najbardziej zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy, wykoszenie trawy, porządki w kaplicy i wokół niej. Dziękuję za śpiew podczas procesji, dzieciom sypiącym kwiaty i służbie liturgicznej, … (obawiając się, że kogoś pominę nie wypisuję imion).

  Dziękuję osobom spoza parafii:
  panu Dariuszowi Mateckiemu – Przewodniczącemu Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim i Radnemu naszego Miasta za pomoc w zorganizowaniu drzew do ołtarzy oraz banerów,
  Leśnictwu Wielgowo – panu leśniczemu Grzegorzowi Sambor – za przekazanie drzew.

  Dziękuję za położenie folii termoizolacyjnej w pierwszym namiocie – panu Zbyszkowi i pani Jadzi. Za kolejne okna w namiotach – panu Grzegorzowi. Za polakierowanie tabernakulum, ambony i nastaw ołtarzowych oraz świecznika – panu Marcinowi. Za wkopanie tablicy informacyjnej – panu Maricnowi i Kazimierzowi.
 2. W czwartek na zakończenie oktawy – poświęcenie wianków.
 3. Przypominam, że od tej niedzieli Msza św. o godz. 9.30, a Msza Trydencka
  o 8.00.
  W przyszłą niedzielę będziemy modlili się za Ojczyznę – proszę
  o przyniesienie ze sobą krzyży.
 4. Nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed Mszą św. (sobota o 19.00).
 5. Dzisiaj i za tydzień po Mszach świętych będzie kwesta do puszek wspierająca akcję CARITAS „Lato 2022”. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.
 6. W tym tygodniu:
  • wtorek (21 VI) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika,
  • czwartek (23 VI) – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  • piątek (24 VI) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • sobota (25 VI) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
 7. W tym tygodniu imieniny: Gerwazego, Protazego, Jana, Bogny, Florentyny, Alicji, Alojzego, Pauliny, Tomasza, Wandy, Zenona, Danuty, Łucji, Wilhelma, Doroty.
 8. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam Bóg błogosławi.
 9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.
  Ks. Sylwester Marcula – proboszcz