O

IV NIEDZIELA ADEWNTU

1.Zapraszam na Roraty od poniedziałku do czwartku (23.12) o godz. 5.45.  
2.Msze św. Trydenckie w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek  o godz. 17.00.  
3.W piątek – Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia – zachęcam do zachowania postu ścisłego. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę Wigilijnej Wieczerzy. Niech spotkaniu rodzinnemu towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma św. o narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Nie podajmy na stół alkoholu. Pasterka o godz. 24.00   
4.Spowiedź św. w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek po Mszach świętych roratnich oraz po Mszach św. wieczornych.  
5.  Dziękuję za zaangażowanie w pomoc w pracach na placu, panom: Grzegorzowi, Krzysztofowi, Mateuszowi, Leonardowi, Mieczysławowi, Pawłowi, Krzysztofowi – jak widać udało się położyć połowę podłogi pod drugi namiot. Do przodu posuwają się także prace przy wykończeniu prezbiterium – jednak niekoniecznie uda się nam skończyć wszystko, tak jak planowaliśmy, przed świętami… Dziękuję paniom za przygotowanie gorącego posiłku dla pracujących oraz za posprzątanie naszej kaplicy – w tym tygodniu było dużo więcej sprzątania, a to jeszcze nie koniec… W tym tygodniu będziemy kontynuowali prace przy podłodze i w prezbiterium, jeśli ktoś dysponuje czasem, to zapraszam do umówienia się po Mszy św.  
6.Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Paczuszka dla maluszka”. To konkretny wymiar świadczonej pomocy dla bliźniego.  
7.Są jeszcze świece Caritas – to także forma pomocy dla najuboższych. Zachęcam do zakupu.  
8.Przy wyjściu znajdują się także Edukacyjne, Religijne Gry dla dzieci, młodzieży, dla całej rodziny. Jestem autorem tych gier i zachęcam do zakupu. To także cegiełka na nasz projekt budowlany.
9.W Boże Narodzenie – 25 grudnia Msze św.: 9.30 – suma parafialna 11.00 – Msza Trydencka   W niedzielę Świętej Rodziny – 26 grudnia: 9.30 – suma parafialna 11.00 – Msza Trydencka  
10.W tym tygodniu imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory, Bogumiły, Dominika, Dagmary, Seweryna, Piotra, Zenona, Honoraty, Franciszki, Wiktorii, Sławomiry, Iwony, Adama, Ewy, Eweliny, Anastazji, Eugenii, Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.  
11.Za wszelką życzliwość, modlitwę oraz ofiary składane na potrzeby Parafii serdecznie dziękuję – Bóg zapłać.