1. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę podczas Bożego Ciała. Dziękuję za świadectwo wiary oraz za pomoc w przygotowaniu ołtarzy i procesji. Niech Bóg Trójjedyny Wam błogosławi.

2. Dzisiaj po Mszach świętych przeprowadzana jest zbiórka na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego – dziękuję za wsparcie katolickiego wychowania studentów.

3. Rozpoczął się miesiąc czerwiec. Zachęcam do wspólnej i indywidualnej modlitwy Litanią do Serca Pana Jezusa.

4. Informacje budowlane: W tym tygodniu zostanie wylana kolejna partia betonu pod budowę kościoła. Za tydzieńn swoimi ofiarami będziemy mogli wesprzeć to dzieło. Bóg zapłać za Waszą hojność.

5. W tym tygodniu:

• poniedziałek (03 VI) – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy mm

• środa ( 05 VI) – wspomnienie św. Bonifacego bp m

• czwartek—zakończenie oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych, symbolu Bożych darów.

• piątek (07 VI) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu z racji na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

• sobota (08 VI) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny

6. Imieniny: Marianny, Leszka, Tamary, Karola, Franciszka, Bonifacego, Pauliny, Norberta, Roberta, Wiesława, Seweryna, Maksyma.

7. Powierzam Was wstawiennictwu naszego patrona  bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i Matki Najświętszej.

8. Bóg zapłać za  Waszą obecność i wspólną modlitwę.

 Ks. Sylwester Marcula – proboszcz,

INFORMACJE DIECEZJALNE:

• Informujemy o projekcji filmu pt.: “Miało nie żyć”. Jest to dokument o aborcji, która jest dokonywana w Polsce. Zaproszenie na film jest skierowane do wszystkich chętnych. Projekcja: czwartek, 6 czerwca br., godz. 19.15, Szczecin, aula Salesianum przy ul. Św. Jana Bosko 1. Wstęp wolny.

• Zapraszamy wszystkich do udziału w szczecińskich obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 7 czerwca br. Uroczysta procesja eucharystyczna rozpocznie się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta odpustowa,

w czasie której zostaną ustanowieni Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Nastąpi również Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina i całej Archidiecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w trwającym Roku Ottonowym.