Szczecin, 07 września 2006

CHRYSTUSA KRÓLA/ 24 PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIETEGO

1.Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Komunii świętej ponowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. 
2.W trzecią niedzielę listopada (21.11.) obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli w ten sposób. Pamiętajmy także o osobach, które spowodowały wypadek i muszą borykać się z tym problemem do końca życia.
3.19 listopada minęła ósma rocznica śmierci Marianny Popiełuszko – Mamy Bł. Księdza Jerzego Popiełuszko. Marianna Popiełuszko dała nam piękny przykład wiary, mądrości życiowej, skromności i przebaczania. Pamiętajmy Jej słowa: “Najważniejsze w życiu to dać dzieciom Boga”.
4.W dniach od 22 do 27 XI w naszej Archidiecezji będziemy przeżywamy Tydzień Słowa Bożego. Zachęcam do lektury Słowa Bożego w naszych domach.
5.Moditwa wypominkowa w naszej parafii jest w każdą niedzielę listopada po Mszy św. Zachęcam do wypisania imion zmarłych, za których będziemy modlili się na Mszach świętych przez cały rok, tzw. WYPOMINKI ROCZNE – w tym miesiącu w ostatni czwartek listopada (25 XI) na Mszy św. o godz. 17.00
6.Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Roraty w naszej parafii o 5.45 (w które dni będą odprawiane Msze roratnie zostanie podane za tydzień). Od przyszłej niedzieli będę prowadził rekolekcje adwentowe (przez 3 tygodnie), w związku z tym nie będzie Mszy św. Trydenckiej w niedziele. Msze Trydenckie będą w tygodniu, w czwartki o godz. 18.00. Zachęcam do kupienia wieńców adwentowych, zrobionych przez jedną panią z Róży Różańcowej – dochód przeznaczamy na zakup figurek do szopki.
7.Poświęcone opłatki będzie można nabyć od przyszłej niedzieli – ofiary przeznaczamy na figury do szopki.
8.W tym tygodniu Msze św. – środa godz. 17.00 z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy,  (Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga 24 listopada br. będzie obchodził 19. rocznicę sakry biskupiej). – czwartek godz. 17.00 z Nabożeństwem do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. – czwartek godz. 18.00 Msza Trydencka.
9.  Dziękuję za zaangażowanie w pomoc w pracach okołobudowlanych przy naszym prezbiterium i przy układaniu chodnika. Składam podziękowanie panu Grzegorzowi, Kacprowi i Adamowi, Mieczysławowi, Pawłowi, Anatolowi, Krzysztofowi oraz Marcinowi. Dziękuję paniom za przygotowanie gorącego posiłku, kawy i ciasta dla pracujących oraz za posprzątanie naszej kaplicy. W najbliższe soboty będziemy kontynuowali te prace – zapraszam chętne osoby do pomocy. Można przyjść na jakiś czas (stosownie do możliwości). Pamiętajmy, że Pan Bóg oddaje z nawiązką czas jaki poświęcimy dla Niego (modlitwa), ale także staranie o Jego Dom.
10.Osoby ze zdolnościami muzycznymi (bez względu na wiek) proszę o pozostanie na chwilę po Mszy św. – chcemy założyć scholę/chór/zespół osób, które będą prowadziły śpiew podczas liturgii.
11.W związku z sytuacją w naszej Ojczyźnie (ataki ze strony Unii Europejskiej i na wschodniej granicy oraz zagrożenia wynikające z promowania rozwiązłości seksualnej i brakiem poszanowania wartości katolickich) przypominam o powołaniu grupy „Obrońcy Wiary i Ojczyzny” – szczegóły na stronie parafii.
12.W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
 – poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy – środa – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy – czwartek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy, męczennicy
13.W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
 – poniedziałek – św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, – wtorek – św. Klemensa I, Papieża i Męczennika, – środa – św. Jana od Krzyża, Wyznawcy i Doktora Kościoła, – czwartek – św. Katarzyny, Dziewicy i Męczennicy, – piątek – św. Sylwestra, Opata,
14.niedziela 28 listopada
 Msze święte:
 Suma parafialna – godz. 9.30
15.W tym tygodniu imieniny: Janusza, Cecylii, Stefana, Adeli, Klemensa, Felicyty, Flory, Emmy, Chryzogona, Erazma, Katarzyny, Delfiny, Sylwestra, Konrada, Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.

 „Módlmy się za naszego Księdza Arcybiskupa Metropolitę Andrzeja Dzięgę, który obchodzi 19 rocznicę sakry biskupiej, o dary Ducha Świętego, opiekę Matki Najświętszej, o łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże w pasterskiej posłudze w Kościele nad Odrą i Bałtykiem. Ciebie prosimy…”.