III NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.  Prosiłem o przyniesienie Pism Świętych z domów – podczas Mszy św. przypomnimy sobie, jak korzystać z Biblii.  
2.W naszej parafii gościmy Chór „HEJNAŁ” – pod dyrekcją pani profesor Bogny Thomas-Miklas. Jest to chór o najdłuższej historii na Pomorzu Zachodnim, istnieje już ponad 70 lat. Po Mszy św. prosimy o pozostanie na krótki koncert kolęd.  
3.Osoby, które mają wolne przedpołudnia zapraszam do siebie we wtorek na godz. 10.30. Będzie to czas na wspólną integrację (kawa, herbata, ciasto – jeśli ktoś zrobi…), ale także na zastanawianie się nad działaniami jakie możemy podejmować na bieżąco, by nasza parafia wzrastała (duchowo i materialnie). To także czas na wspólne tzw. prace ręczne.  
4.Zapraszamy do wspólnej, codziennej modlitwy Różańcowej w intencji Ojczyzny (oraz o szybką kanonizację ks. Jerzego Popiełuszki, za rodziny, za naszą parafię i w intencjach własnych).
Różaniec odmawiany jest:
– w dni powszednie o 17.30,
– w niedzielę i uroczystości przed Mszą św. o godz. 9.30 czyli o 9.15. A od przyszłej niedzieli o godz. 10.45.  
5.Gromnice będzie można nabyć przed Mszą św. w przyszłą niedzielę. Dokonam także ich poświęcenia po Mszy św., gdyż nie będzie u nas Mszy św. w pierwszym tygodniu ferii zimowych.
6.W tym tygodniu
MSZE ŚWIĘTE:
poniedziałek, środa – godz. 18.00 (W poniedziałek na Mszy św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych).  
MSZE TRYDENCKIE:
wtorek  i czwartek  –  godz. 9.30.  

W przyszłą niedzielę:
SUMA PARAFIALNA (Msza w intencji Ojczyzny) – o godz. 11.00 (przynieśmy ze sobą krzyże).
MSZA TRYDENCKA o godz. 9.30.  
7.W tym tygodniu:
24 stycznia – poniedziałek – św. Franciszka Salezego, biskupa, doktora Kościoła.
25 stycznia – wtorek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła,
26 stycznia – środa – św. Tymoteusza i św. Tytusa – biskupów,
28 stycznia – piątek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera, doktora kościoła,  
 W tym tygodniu wg starego kalendarza:
24 stycznia – poniedziałek – św. Tymoteusza – biskupa i męczennika,
25 stycznia – wtorek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła,
26 stycznia – środa – św. Polikarpa, biskupa i męczennika,
27 stycznia – czwartek – św. Jana Chryzostoma, wyznawcy, biskupa i doktora Kościoła,
28 stycznia – piątek – św. Piotra Nolasco, wyznawcy, 29 stycznia – sobota – św. Franciszka Salezego, biskupa, wyznawcy i doktora Kościoła.  
8.W tym tygodniu imieniny: Rajmunda, Felicji, Franciszka, Rafała, Pawła, Miłosza, Emanueli, Tymoteusza, Tytusa, Wandy, Anieli, Jerzego, Walerego, Tomasza, Zdzisława, Franciszka, Józefa,  
9.Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz  wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.  
10.Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, za modlitwę, wsparcie materialne i każde dobro, którego od Was doświadczam.