1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, to także Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny (23-29 kwietnia br.). W tym roku jest on obchodzony pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”, a motywem przewodnim są słowa: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?” (1 Kor 11,22).
  Zachęcam, szczególnie w tym tygodniu, do osobistej lektury Pisma Świętego.
 2. Po Mszach Świętych można złożyć ofiarę na dzieła Caritas w naszej diecezji. Bóg zapłać za hojność.
 3. Zapraszam wszystkich parafian i osoby zafascynowane postacią naszego świętego patrona (szczególnie kandydatów do Bierzmowania z rodzinami, dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami) na spotkanie z Siostrą Krystyną Kwiecień, świadkiem życia ks. Jerzego Popiełuszki – wtorek godz. 17.45.
 4. Poświęcenie książeczek dla dzieci Pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek – zapraszam dzieci i Rodziców na Mszę św. o godz. 18.30.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się za Ojczyznę. Proszę o przyniesienie krzyży.
 6. Od dzisiaj kandydaci do Bierzmowania rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej – nabożeństwa i Msze św. wg rozpiski.
  Kandydatów do Bierzmowania i Rodziców zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00.
 7. Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Grzegorza, Marka, Jarosława, Marzeny, Marceliny, Teofila, Felicji, Piotra, Rity, Katarzyny, Bogusława.
 8. Bóg zapłać za Waszą obecność i modlitwę.
  Ks. Sylwester Marcula – proboszcz,
 • Dzisiaj, 23 kwietnia, odbędzie się w Szczecinie kolejny Marsz dla Życia, który pod hasłem „CYWILIZACJA ŻYCIA” o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Archikatedry. Będzie on osobistym świadectwem w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Towarzyszyć nam będą słowa Świętego Jana Pawła II, który mówił do nas: „Szanuj, broń, miłuj życie i służ życiu – każdemu życiu ludzkiemu!”. Po Marszu dla Życia w Archikatedrze będzie Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.”