XX NIEDZIELA ZWYKŁA/ XXII NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

1.Ostatnie Nabożeństwo Różańcowe po niedzielnych Mszach Świętych w przyszłą  niedzielę – serdecznie zapraszam do udziału.
2.Bardzo dziękuję za sobotnią pomoc w pracach na placu: panu Grzegorzowi i Andrzejowi z Dębna, panom z Tradycji oraz wszystkim panom z naszej parafii. Udało się przygotować podłogę do namiotu i przenieść go w nowe miejsce oraz postawić drugi namiot. Prace ciągle trwają, będę wdzięczny za każdą pomoc w tych działaniach, aby Msze święte w zimie przeżyć w lepszych.
3.Dziękuję Stowarzyszeniu „Fidei Defensor” za współtworzenie naszych uroczystości – dzisiaj szczególnie za koncert, który będzie bezpośredni po Mszy św.
4.  Dziękuję wszystkim biorącym udział w procesji za odwagę i świadectwo wiary, które daliście. Niech ta modlitwa przemienia nas, nasze rodziny, parafie i Ojczyznę. Dziękuję za czas adoracji i modlitwy minionego tygodnia oraz za bieg „Im. bł. ks. Jerzego”. Najmłodszym dziękuję za udział w szkolnym konkursie o naszym patronie.
5.  Dziękuję za prowadzenie śpiewu „Scholi z Dębna”, pani Oli za przygotowanie poczęstunku na ciepło, paniom z Róż Różańcowych za upieczone ciasta i kwiaty do ołtarza.
6.Dziękuję Państwu Halinie i Januszowi Sikorskim z Dębna za ufundowanie figury Pana Jezusa na nasz duży krzyż. Niebawem umieścimy ją na miejscu. Pani Ewelinie Aleksiejew za dobrą podpowiedź Rodzicom.
7.Po Mszy świętej można zabrać do domu kartki na wypominki. Wypełnione kartki (najlepiej drukowanymi literami, z wpisanymi imionami zmarłych) można składać od przyszłej niedzieli. Ofiary składane przy tej okazji będą odkładane na prace budowlane. Moditwa wypominkowa w naszej parafii będzie w każdą niedzielę po Mszy św. 2 listopada zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
8.Po Mszy św. pozostańmy na koncercie i poczęstunku.
9.Z racji odpustu dla każdego jest przygotowany poświęcony medalik z wizerunkiem bł. ks. Jerzego.
10.Dzisiaj rozpoczyna się tydzień misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach i misjonarkach na całym świecie.
11.W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
 – czwartek 28 października – św. Szymona i Judy Tadeusza,
 W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
 – czwartek 28 października – św. Szymona i Judy Tadeusza,
12.niedziela (31 października)
 Msze święte:
 Msza Trydencka –  godz. 8.00 Suma parafialna – godz. 9.30
13.W tym tygodniu imieniny: Rafała Marcina, Antoniego, Darii, Wilhelminy, Bonifacego, Lucjana, Ewarysta, Damiana, Iwony, Sabiny, Szymona, Tadeusza, Euzebii, Wioletty, Felicjana, Zenobii, Przemysława, Edmunda. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.

 „Zapraszamy do udziału w Procesji ze świętymi w niedzielę, 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry. Zakończeniem procesji będzie Msza Święta w Katedrze o godz. 21.00. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnot oraz ruchów kościelnych z relikwiami świętych i błogosławionych.”