OGŁOSZENIA 25.07.2021 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA/ IX NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Bóg zapłać za przygotowanie naszego polowego „kościoła”, przygotowanie liturgii oraz za ofiary składane na naszą parafię. O 18.30 proszę o pomoc w złożeniu wszystkich rzeczy potrzebnych do Mszy św.
 2. W najbliższym tygodniu:
  – poniedziałek  26 lipca – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny,
  – czwartek 29 lipca – święci Marta, Maria i Łazarz z Betanii,
  – sobota 31 lipca – Święty Ignacy z Loyoli, prezbiter,
  – niedziela (1 sierpnia) – Msze św. o godz. 16.00 (nowa) i 17.30 (Trydencka).
  Wg starego kalendarza:
  – poniedziałek  26 lipca – św. Anny, matki Najświętszej Maryi Panny,
  – czwartek 29 lipca – św. Marty, dziewicy,
  – sobota 31 lipca – św. Ignacego z Loyoli, wyznawcy,
 3. Dzisiaj wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Osoby, które chciałby poświęcić pojazd prosimy o podejście do księdza po Mszy św.
 4. Wspólnota Żywego Różańca liczy już 16 osób, zachęcam by dołączyć do tej grupy modlitewnej i wspierać parafię i siebie nawzajem modlitwą.
 5. Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Krzysztof, Jakub, Walentyna, Anna, Mirosław, Grażyna, Lilia, Julia, Natalia, Tymon, Wiktor, Olaf, Marta, Teodor, Julita, Piotr, Ludmiła, Ignacy, Lubomir, Helena.
 6. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów, którzy mają wakacje i urlopy, ale także wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.

PO MSZY ŚWIĘTEJ:

Prośmy o kanonizację bł. Ks. Jerzego i potrzebne łaski dla nas, naszych bliskich i ludzi pracy za Jego wstawiennictwem.

   Boże, źródło wszelkiego dobra, dziękuję Ci, że w swojej miłości obdarzyłeś bł. ks. Jerzego Popiełuszkę godnością kapłaństwa.

   Posłałeś Go, aby gorliwie głosił Twoje słowo, szafował świętymi sakramentami, mężnie działał w Twoje Imię i zawsze był blisko każdego człowieka wzywając do przebaczenia, jedności i pokoju.  Ty obdarzyłeś Go łaską męczeństwa, przez co upodobnił się do Chrystusa na drodze krzyżowej.

   Uwielbiamy i dziękujemy Ci, Panie, za ten wielki dar dla Kościoła, szczególnie za to, że uczyniłeś go pośrednikiem w rozdawnictwie łask. W swoim nieskończonym miłosierdziu racz zaliczyć Go w poczet świętych, a mnie, za jego wstawiennictwem udziel łaski …………., o którą z ufnością Ciebie roszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.