VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Bardzo dziękuję za prace w naszej kaplicy – panu Grzegorzowi, pani Oli, Adamowi i Oliwierowi. W tym tygodniu udało się dokończyć zabudowę ścianek w drugim namiocie oraz zrobić wejście. Dziękuję pani Jadwidze i panu Mieczysławowi za starania o stacje drogi krzyżowej, które otrzymaliśmy od ks. Proboszcza Franciszka Kokoszyńskiego z parafii pw. Świętej Trójcy w Żukowie. Dziękuję pani Ewie i Panu Marcinowi z dziećmi za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę.  
2.Zapraszam do udziału w codziennej modlitwie Różańcowej w intencji Ojczyzny (oraz o szybką kanonizację ks. Jerzego Popiełuszki, za rodziny, za naszą parafię i w intencjach własnych). Różaniec odmawiany jest: – w dni powszednie o 17.30, – w okresie wielkiego Postu w niedzielę i uroczystości po Sumie parafialną czyli o godz. 12.00.  
3.W najbliższym tygodniu:
– środa (2 III) – ŚRODA POPIELCOWA Rozpoczynamy okres czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. W tym świętym czasie przemieniamy nasze serca przez modlitwę, post i jałmużnę. Tego dnia ofiarujmy nasze praktyki pokutne szczególnie za Ukrainę i pokój na całym świecie. Podczas każdej Mszy św. (17.00 Msza Trydencka, 18.00 Msza Święta) poświęcenie popiołu i posypanie głów. W Popielec obowiązuje post ścisły (3 posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta). Palmy z minionych lat, z przeznaczeniem na popiół, można przynieść do naszej kaplicy do wtorku.
pierwszy czwartek miesiąca – Msza św. i nabożeństwo o nowe powołania o godz. 18.00,
pierwszy piątek miesiąca – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00,
odwiedziny chorych w godzinach rannych,
Spowiedź Święta o 16.30-17.00,
Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.40.
– spotkanie kandydatów do Bierzmowania (z klas: 6, 7 i 8) w piątek o godz. 19.00.
– w przyszłą niedzielę – Msza św. w intencjach Żywego Różańca,
Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 10.30.    
4.MSZE ŚWIĘTE w tym tygodniu
Msza święta:
Poniedziałek – godz. 17.00,
wtorek – godz. 19.00,
środa – godz. 18.00,
czwartek – godz. 18.00,  
piątek – godz. 18.00.  

Msza Trydencka:
Poniedziałek – godz. 18.00,
wtorek – godz. 18.00,
środa – godz. 17.00,
czwartek – godz. 19.00,  ZMIANA!
piątek – godz. 17.00.  
W przyszłą niedzielę:
SUMA PARAFIALNA o godz. 11.00.
MSZA TRYDENCKA o godz. 9.30.  
5.Kalendarz Liturgiczny:
• środa (2 III) – ŚRODA POPIELCOWA,
• piątek (4 III) – św. Kazimierza, królewicza.  
6.W tych dniach modlimy się szczególnie o pokój na Ukrainie. Naszymi ofiarami materialnymi po Mszach świętych będziemy mogli wspomóc Naród Ukraiński dziś i w Środę Popielcową.
7.W tym tygodniu imieniny:  Gabriela, Anastazji, Romana, Lecha, Antoniny, Radosława, Dawida, Heleny, Pawła, Martyny, Tycjana, Łucji, Kazimierza, Eugeniusza, Adriana, Fryderyka, Teofila.  
8.Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz  wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.  
9.Bóg zapłać za modlitwę i każdy gest życzliwości.