OGŁOSZENIA 27.06.2021 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przypominam, że od ubiegłej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa ks. abp. Andrzeja Dzięgi od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy świętej.
  2. Bóg zapłać za przygotowanie naszego polowego „kościoła”, przygotowanie liturgii oraz za ofiary składane na naszą parafię. O 18.30 proszę o pomoc w złożeniu wszystkich rzeczy potrzebnych do Mszy św.
  3. W najbliższym tygodniu:

• poniedziałek (28 VI) – wspomnienie św. Ireneusza – biskupa, męczennika,

• czwartek (1 VII) – św. Ottona – patrona naszej diecezji,

• sobota (3 VII) – św. Tomasza – apostoła,

• niedziela (4 VII) – Msze św. o godz. 16.00 (nowa) i 17.30 (Trydencka).

  • Z radością informuję o powstaniu w naszej parafii wspólnoty Żywego Różańca. Osoby, które chciałyby dołączyć do tej grupy i wspierać parafię i siebie nawzajem modlitwą proszę o kontakt po Mszy św.
  • Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Maryla, Władysław, Cyryl, Leon, Ireneusz, Piotr, Paweł, Emilia, Lucyna, Halina, Marianna, Marcin, Jagoda, Urban, Eugenia, Jacek, Anatol, Tomasz.
  • Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy zawierzamy wstawiennictwu
    bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.
  • Prośmy o kanonizację bł. Ks. Jerzego i potrzebne łaski dla nas i naszych bliskich za Jego wstawiennictwem.

   Boże, źródło wszelkiego dobra, dziękuję Ci, że w swojej miłości obdarzyłeś bł. ks. Jerzego Popiełuszkę godnością kapłaństwa.

   Posłałeś Go, aby gorliwie głosił Twoje słowo, szafował świętymi sakramentami, mężnie działał w Twoje Imię i zawsze był blisko każdego człowieka wzywając do przebaczenia, jedności i pokoju. 

   Ty obdarzyłeś Go łaską męczeństwa, przez co upodobnił się do Chrystusa na drodze krzyżowej.

   Uwielbiamy i dziękujemy Ci, Panie, za ten wielki dar dla Kościoła, szczególnie za to, że uczyniłeś go pośrednikiem w rozdawnictwie łask. W swoim nieskończonym miłosierdziu racz zaliczyć Go w poczet świętych, a mnie, za jego wstawiennictwem udziel łaski …………., o którą z ufnością Ciebie proszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.