1.Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 5.45, w związku z tym nie będzie Mszy świętych wieczornych.  
2.Zachęcam do kupienia wieńców adwentowych w cenie 50 zł, zrobionych przez jedną panią z Róży Różańcowej – dochód przeznaczamy na zakup figurek do szopki.  
3.Poświęcone opłatki można nabyć u pana Marcina – przy wyjściu z kaplicy. Ofiary przeznaczamy na wydatki związane z przygotowaniem prezbiterium.  
4.Dziękuję za pamięć modlitewną, wszystkie gesty życzliwości i życzenia z okazji wspomnienia św. Sylwestra – mojego patrona. Dziękuję za zrobienie pięknego wieńca adwentowego i świecznika pani Oli i panu Grzegorzowi Kowalczyk z Dębna.
5.  Dziękuję za zaangażowanie w pomoc w pracach na placu panom: Mieczysławowi, Krzysztofowi, Anatolowi,  Pawłowi i Andrzejowi – jak widać udało się ułożyć cały chodnik, chociaż została jeszcze część przed pierwszym namiotem. Dziękuję paniom za przygotowanie gorącego posiłku dla pracujących oraz za posprzątanie naszej kaplicy. W najbliższe soboty będziemy kontynuowali prace – zapraszam chętne osoby do pomocy od godz. 9.00. Można przyjść na jakiś czas (stosownie do możliwości).  
6.Zapraszamy w pierwszą niedzielę miesiąca 5 grudnia na Mszę św. o godz. 9:30 w intencjach Żywego Różańca „O dobre przeżycie czasu adwentu i narodzenie Pana Jezusa w naszych sercach.” Po Mszy św. zmiana tajemnic Różańca Świętego i wspólna modlitwa. Przypominamy o zamieszczonym na stronie parafii harmonogramie zmian tajemnic i aktualnych intencjach Żywego Różańca i prosimy o korzystanie z tej formy informacji.  
7.Nasza parafia włączyła się w piękną bożonarodzeniową akcję „Paczuszka dla maluszka”. Organizatorem akcji jest Fundacja Małych Stópek. Inicjatywę można wesprzeć przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi dla dzieci takimi jak: proszki, płyny do prania, kremy, szampony , oliwki ,pieluchy, mydła. Zebrane artykuły zostaną przekazane do domów samotnej matki, domów dziecka, hospicjów w całej Polsce. Wszystkie informacje są zamieszczone na symbolicznej paczuszkowej bombce zawieszonej na choince. Akcja potrwa do 21.12.2021 roku. W skrócie… zabieramy bombkę z choinki, w jej miejsce przygotujemy paczuszkę z kosmetykami i art. higienicznymi dla niemowląt, dla małych dzieci i przynosimy do kościoła (w czasie Mszy św. Roratnich, czy niedzielnych Mszy św.). W razie pytań informacją służą – panie Elżbiety. Z góry za wsparcie inicjatywy , za wrażliwość serca dziękujemy i mówimy wszystkim – Bóg zapłać.  
8.W najbliższym tygodniu:
– wtorek – święto św. Andrzeja Ap.
– pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy w modlitwie o powołanych i o nowe powołania,
– pierwszy piątek miesiąca – wynagradzajmy Najświętszemu Serca Pana Jezusa grzechy świata, to dzień odwiedzin naszych chorych w domach, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezbitera.
– pierwsza sobota miesiąca – dzień wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi.  
9.W niedzielę 5 grudnia Msza święta o godz. 9.30
10.W tym tygodniu imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana, Błażeja, Saturnina, Andrzeja, Natalii, Edmunda, Balbiny, Bibianny, Pauliny, Franciszka, Ksawerego, Kasjana, Barbary, Krystiana, Jana. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.  
11.Za wszelką życzliwość, modlitwę oraz ofiary składane na potrzeby Parafii serdecznie dziękuję – Bóg zapłać.