XXII NIEDZIELA ZWYKŁA/ XIV NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Bóg zapłać za przygotowanie naszego polowego „kościoła”, przygotowanie liturgii oraz za ofiary składane na naszą parafię. Dzisiaj Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i 17.30. Proszę o pomoc w złożeniu wszystkich rzeczy potrzebnych do Mszy św. ok. godz. 18.30.
 2. W tym tygodniu rozpoczniemy prace związane z wykoszeniem trawy za terenem kościelnym, w celu przygotowania drogi spacerowej dla mieszkańców. Jeśli ktoś może pomóc, to zapraszam serdecznie.
 3. W środę 1 września (pamiętajmy o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej). Zachęcam do modlitwy o pokój na świecie oraz za tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i za wszystkie ofiary wojny. 
 4. 1 września chciejmy modlić się także za dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny, by czas nauki był przeżywany przez Nich jako Boże zadanie, by stawać się mądrym i służyć Bogu, Ojczyźnie i swoim najbliższym. Powierzajmy także nauczycieli, by nie opuszczał ich zapał w dziele kształtowania postaw i przekazywaniu wiedzy oraz umiejętności.
 5. Przed nami pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – chciałbym w piątek odwiedzić chorych, który nie mogą przychodzić na niedzielną Mszę św. – zgłoszenie osób po Mszach św. lub telefonicznie.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. o  godz. 9.30 na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych – zapraszam nie tylko pierwszoklasistów, ale wszystkie dzieci i młodzież, przez poświęcenie szkolnych przyborów zawierzać czas nauki Panu Bogu.
 7. Przyszła niedziela w Polsce będzie Dniem Solidarności z Afgańczykami. Otoczymy ich naszymi modlitwami.
 8. W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
 9. środa 1 września – bł. Bronisława, dziewica
 10. piątek 3 września –  św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła  
 11. niedziela (5 września):
  Msze św. nowe – o godz. 9.30 (suma parafialna) i 16.00;
  Msze Trydenckie – o godz. 8.00 oraz o 17.30.
 12. W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
 13. poniedziałek 30 sierpnia – św. Róży z Limy, Dziewicy,
 14. wtorek 31 sierpnia – św. Rajmunda Nonnata, Wyznawcy,
 15. środa 1 września – bł. Bronisławy, Dziewicy,
 16. czwartek 2 września  – św. Stefana, Króla i Wyznawcy,
 17. piątek 3 września – św. Piusa X, Papieża i Wyznawcy,
 18. niedziela (5 września) – Msze św. nowe – o godz. 9.30 (suma parafialna) i 16.00; Msze Trydenckie – o godz. 8.00 oraz o 17.30.
 19. Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Jan, Sabina, Róża , Tekla, Feliks, Ramona, Rajmund, Bohdan, Idzi, Bronisław, Stefan, Wilhelm, Julian, Izabela, Szymon, Grzegorz, Rozalia, Przemysław.
 20. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów, rozpoczynających nowy rok szkolny, ale także wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.

KOMUNIKAT:

„Zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Eucharystia to Jezus Chrystus Żywy i Prawdziwy”, która odbędzie się w sobotę, 11 września br. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Dzieci Fatimskich.”