1. Dziękuję za troskę o parafię i wszystkie gesty życzliwości i prace, które podejmuje wiele osób.

2. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszam w sobotę na Mszę św.
o godz. 10.00 i spotkanie.
Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszam także w sobotę na godz. 11.00, na spotkanie.

3. Za tydzień modlimy się za całą naszą parafię i za wszystkich, którzy nam pomagają. Taca przeznaczona jest na fundusz budowlany.

4. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach Wielkopostnych:

  • Droga krzyżowa w piątek o godz. 18.30,
  • Gorzkie żale – niedziela 10.30.

5. W tym tygodniu:
•poniedziałek (04 III) – święto św. Kazimierza Królewicza.

6. W ramach rekolekcji Wielkopostnych zapraszam wszystkich do zaplanowania obecności na Trzech Świętych Dniach – Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota – Udział w liturgii tych dni da nam najlepsze przygotowanie do właściwego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy.

7. Przy wyjściu znajdują się świece i Baranki Wielkanocne – ofiary składane przy tej okazji są naszym wsparciem dla ubogich w ramach działań Caritas.

8. Imieniny: Martyny, Tycjana, Kunegundy, Łucji, Kazimierza, Wacława, Adriana, Róży, Wiktora, Agnieszki, Pawła, Tomasza, Beaty, Wincentego, Katarzyny, Franciszki.
8 marca (piątek) – Dzień Kobiet

9. Powierzam Was wstawiennictwu naszego patrona bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i Matki Najświętszej.

10. Bóg zapłać za Waszą obecność i wspólną modlitwę.
Ks. Sylwester Marcula – proboszcz,


INFORMACJE DIECEZJALNE:

  • W parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Szczecinie – Kijewie w sobotę 16 marca br. o godz. 17.00 spotkanie z Boskim Obliczem z Manoppello.
  • Klerycy AWSD w Szczecinie wraz z uczniami KLO w Szczecinie zapraszają na „Misterium Pasyjne”, które odbędzie się 15, 16, 17 marca br. (piątek, sobota, niedziela) o godz. 20.00 w kościele seminaryjnym ul. Papieża Pawła VI nr 2.
  • 24 marca obchodzimy 80 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Rodziny Ulmów, a 25 marca Dzień Świętości Życia. W wielu miejscach Polski organizowane są w tym czasie pogrzeby Dzieci Nienarodzonych. Także w naszej Archidiecezji zaplanowane są pogrzeby: 
    – w Policach 12 Dzieci Utraconych zostanie pożegnanych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Tanowskiej, w sobotę 9 marca br. o godz. 9.00; 
    – w Szczecinie odbędzie się pogrzeb Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim (ul. Bronowicka) w piątek, 22 marca br. o godz. 8.30. Pogrzeb rozpocznie się od Mszy Św. w kaplicy cmentarnej, następnie urny z prochami zostaną złożone do Grobowca Dzieci Utraconych. Pożegnanie przed kremacją odbędzie się dzień wcześniej, tj. w czwartek 21 marca br. o godz. 14.00, w kaplicy bocznej na Cmentarzu Centralnym.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców po stracie dzieci i wszystkich wiernych, którzy pragną dzielić z nimi żałobę po stracie dziecka.