XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA/ XIX NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Składam serdeczne podziękowania panom: Grzegorzowi, Marcinowi, Szczepanowi, Piotrowi (i Pawłowi za gotowość) za pracę przy ułożeniu chodnika, który będzie prowadził do namiotu, gdy zostanie przeniesiony na nowe miejsce. Udało się ułożyć ok. 10 m chodnika. Konieczne jest jeszcze wykończenie, dlatego za tydzień w sobotę, proszę także o pomoc.
 2. Dziękuję pani Joli, Bogusi i Eli za ciąg dalszy prac przy czyszczeniu namiotu. Wielkie Bóg zapłać.
 3. W sobotę odwiedziłem naszych chorych parafian – pozdrawiają wszystkich i zapewniają o modlitwie. Bóg zapłać wszystkim za modlitewne wsparcie i ofiarowane cierpienia i wyrzeczenia w intencji naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierali wydatki związane z pracami budowlanymi. Już dzisiaj dziękuję wszystkim za ofiarność.
 5. W niedziele października Nabożeństwo Różańcowe po Mszach Świętych. Zapraszam do udziału. Dzisiaj po Mszy św. poświęcenie Różańców.
 6. Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu Uroczystości Odpustowych zapraszam na plebanię ul. Nad Rudzianką 15/5 w czwartek o godz. 20.00.
 7. Już dzisiaj proszę o zaplanowanie czasu odpustowego w naszej parafii:
  – 18 i 19 (poniedziałek i wtorek) października całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – listy do adoracji są wyłożone na stoliku przy wyjściu.
  – 19.10.2021 (wtorek) – Msze odpustowe: 17.00 SUMA PARAFIALNA, 19.00 MSZA TRYDENCKA.
  – 16.10.2021 (sobota) – RAJD RODZINNY im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  – 23.10.2021 (sobota) – BIEG im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki – na 1 km i 5 km

– Wieczorem  – konferencja o bł. ks. Jerzym Popiełuszce,
24.10.2021 (niedziela) – godz. 10.30 (parafia św. Stanisława Kostki) „Procesja Różańcowa” z krzyżami do naszej parafii (nie będzie Mszy św. o 8.00 i 9.30).

Ok. 14.30 SUMA ODPUSTOWA, koncert patriotyczny, wspólne śpiewanie, biesiadowanie.


 • 8. W tym roku przypada trzecia rocznica Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Uroczyste obchody tej rocznicy odbędą się podczas Mszy Świętej w sobotę, 9 października br., o godz. 12.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy 3A. Podczas tej uroczystości, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, Matce Bożej zostanie ofiarowane kolejne wotum – „królewskie jabłko” oraz zostaną wprowadzone relikwie Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
  9. W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
 • poniedziałek 4 października – św. Franciszka z Asyżu,
 • wtorek 5 października – św. s. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,,
 • czwartek 7 października – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,

  W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
 • poniedziałek 4 października – św. Franciszka, Wyznawcy,
 • środa 6 października – św. Brunona, Wyznawcy,
 • czwartek 7 października – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,
 • piątek 8 października – św. Brygidy, Wdowy,
 • sobota 9 października  – św. Jana Leonardii, Wyznawcy.
 • niedziela (10 października):

Msza święta – o godz. 9.30 (suma parafialna)
Msza Trydencka – o godz. 8.00.

10. Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Teresa, Augustyn, Eustachy, Euzebiusz, Dobromiła, Franciszek, Apolinary, Artur, Brunon, Maria, Marek, Mirella, Pelagia, Brygida, Waleria, Arnold, Dionizy, Wincenty.

11. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.