OGŁOSZENIA 31.10.2021

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA/ NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

1.Wypełnione kartki na wypominki (najlepiej drukowanymi literami, z wpisanymi imionami zmarłych) można składać do skrzynki na stoliku przy wyjściu. Ofiary składane przy tej okazji będą odkładane na prace budowlane.
Modlitwa wypominkowa w naszej parafii będzie w każdą niedzielę po Mszy św.
2 listopada zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
2.1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. 8.00 i 9.30
2 listopada – Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – 16.00 T i 17.30
3.W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych wirusem COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.
a.- Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
b- Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
4.  Dziękuję za zaangażowanie w pomoc i przygotowanie Odpustu Parafialnego ku czci bł. ks. Jerzego. Paniom za przepyszne ciasta i inne wiktuały, których mogliśmy skosztować, za kwiaty do ołtarza. Dziękuję wszystkim biorącym udział w procesji za odwagę i świadectwo wiary, które daliście. Niech ta modlitwa przemienia nas, nasze rodziny, parafie i Ojczyznę. Dziękuję za czas adoracji i modlitwy minionego tygodnia oraz za bieg „Im. bł. ks. Jerzego”. Najmłodszym dziękuję za udział w szkolnym konkursie o naszym patronie – nagrody zostaną przekazane uczestnikom.
5.Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca – pamiętajmy w modlitwie o intencji za powołania i powołanych. Najbliższy piątek, to pierwszy piątek miesiącaodwiedziny chorych.
W pierwszą sobotę Msza św. Trydencka o 8.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu.
Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – modlimy się za członków wspólnoty Żywego Różańca – po Mszy św. spotkanie na plebanii.
6.W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
 – poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. o 9.30
– wtorek – Dzień Zaduszny – Msza św. 17.30  
– czwartek 28 października – św. Szymona i Judy Tadeusza,
 W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
 – poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. o 8.00
– wtorek – Dzień Zaduszny – Msza św. 16.00
– sobota – I sobota miesiąca – Msza św. 8.00.
7.Niedziela (7 listopada)
 Msze święte:
 Msza Trydencka –  godz. 8.00
Suma parafialna – godz. 9.30
8.W tym tygodniu imieniny: Urbana, Krzysztofa, Bohdany, Ambrożego, Sylwii, Marcina, Huberta, Karola, Olgierda, Elżbiety, Sławomira, Dominika, Feliksa, Leonarda, Daniela. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.

 „Zapraszamy do udziału w Procesji ze świętymi w niedzielę, 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry. Zakończeniem procesji będzie Msza Święta w Katedrze o godz. 21.00. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnot oraz ruchów kościelnych z relikwiami świętych i błogosławionych.”