1. W minionym tygodniu nawałnica deszczu zniszczyła konstrukcję naszego namiotu/kaplicy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości wielu przyjaciół udało się  wszystko naprawić. Bóg zapłać za przygotowanie naszego polowego „kościoła”, przygotowanie liturgii oraz za ofiary składane na naszą parafię. O 18.30 proszę o pomoc w złożeniu wszystkich rzeczy potrzebnych do Mszy św.
  2. W najbliższym tygodniu:

• wtorek (6 VII) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy,

• czwartek (8 VII) – wspomnienie św. Jana z Dukli – kapłana,

• niedziela (11 VII) – Msze św. o godz. 16.00 (nowa) i 17.30 (Trydencka).

  • Z radością informuję o powstaniu w naszej parafii wspólnoty Żywego Różańca. Osoby, które chciałyby dołączyć do tej grupy i wspierać parafię i siebie nawzajem modlitwą proszę o kontakt po Mszy św.
  • Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Odon, Malwina, Elżbieta, Maria, Antoni, Gotard, Dominika, Łucja, Estera, Metody, Edgar, Eugeniusz, Lukrecja, Weronika, Zenon, Sylwana, Witalis, Antoni
  • Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów, którzy mają wakacje i urlopy, ale także wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.
  • Prośmy o kanonizację bł. Ks. Jerzego i potrzebne łaski dla nas, naszych bliskich i ludzi pracy za Jego wstawiennictwem.

   Boże, źródło wszelkiego dobra, dziękuję Ci, że w swojej miłości obdarzyłeś bł. ks. Jerzego Popiełuszkę godnością kapłaństwa.

   Posłałeś Go, aby gorliwie głosił Twoje słowo, szafował świętymi sakramentami, mężnie działał w Twoje Imię i zawsze był blisko każdego człowieka wzywając do przebaczenia, jedności i pokoju.  Ty obdarzyłeś Go łaską męczeństwa, przez co upodobnił się do Chrystusa na drodze krzyżowej.

   Uwielbiamy i dziękujemy Ci, Panie, za ten wielki dar dla Kościoła, szczególnie za to, że uczyniłeś go pośrednikiem w rozdawnictwie łask. W swoim nieskończonym miłosierdziu racz zaliczyć Go w poczet świętych, a mnie, za jego wstawiennictwem udziel łaski …………., o którą z ufnością Ciebie proszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.