1. Gościmy dzisiaj alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie (kl. Michała Mysiurskiego i kl. Jędrzeja Kuliga), którzy podzielą się swoim doświadczeniem Pana Boga. Po Mszy św. będą zbierali ofiary na nasze seminarium duchowne – proszę Was o życzliwość i hojność.
 2. Przeżywamy drugą Niedzielę Wielkiego Postu – Ad Gentes – z całym Kościołem modlimy się za Misjonarzy na całym świecie – w przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne, składając ofiarę po Mszy św.
 3. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca – modlimy się za wszystkich, którzy wspierają nas w dziele budowy. Ofiary składane podczas nabożeństw Drogi krzyżowej przeznaczamy w tym roku na zakup baldachimu.
 4. Z przykrością pragnę podzielić się informacją, że w tym tygodniu mieliśmy włamanie do kaplicy i kontenera magazynowego. Skradziono elektronarzędzia o wartości ok. 4 tys. zł. Był to głównie sprzęt firmy RYOBI (wkrętarka, wiertarka, piła tarczowa, szlifierka, bateria zasilająca) oraz wyrzynarka, komplet kluczy, piła spalinowa, przedłużacze… Na szczęście nie sprofanowano Najświętszego Sakramentu i nie zabrano niczego więcej. Proszę o modlitwę wynagradzającą za złodziei, którzy najprawdopodobniej są naszymi parafianami.
 5. W dniach od 10 do 17 marca w naszej parafii będziemy przeżywali Misje u Stóp Krzyża. Są to tygodniowe medytacje, zamyślenia i czuwania przy Krzyżu – kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z Konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w Relikwiarzu z Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Boskiej Bolesnej w kaplicy Brzozdowieckiej w Konkatedrze w Kamieniu Pomorskim. Zachęcam do indywidualnego trwania na modlitwie. Szczególnie
  w najbliższy piątek podczas adoracji do północy.
 6. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
  Przy wyjściu można zaopatrzyć się w świąteczne baranki i świece. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są dla najuboższych rodzin naszej archidiecezji – minimalne ceny znajdują się na kartce (ale nie ograniczamy niczyjej hojności).
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej w naszej parafii.
 8. W tym tygodniu: Rekolekcje dla dzieci z SP 74 od poniedziałku do środy
  w parafii pw. św. Stanisława bp i m.
 9. Imieniny: Adriana, Teofila, Róży, Wiktora, Tomasza, Beaty, Wincentego, Jana, Franciszki, Katarzyny, Cypriana, Marcela, Aleksandra, Benedykta.
 10. Bóg zapłać za Waszą obecność i modlitwę.
  Ks. Sylwester Marcula – proboszcz,