Szczecin, 07 września 2006

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA/ XV NIEDZIELA PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Bóg zapłać p. Marcinowi oraz Kubie za przygotowanie naszego polowego „kościoła”, przygotowanie liturgii. Dziękuję za ofiary składane na naszą parafię. Dzisiaj proszę o pomoc w złożeniu wszystkich rzeczy potrzebnych do Mszy św. ok. godz. 18.30.
 2. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w przygotowanie święta naszej parafii na spotkanie organizacyjne, jutro, w poniedziałek o godz. 20.00 na tymczasową plebanię ul. Nad Rudzianką 15/5.
 3. 14 września z racji święta Podwyższenia Krzyża i ogólnopolskiej akcji: Polska pod krzyżem w naszej parafii będziemy przeżywali poświęcenie figury Pana Jezusa, która zostanie umieszczona na krzyżu. O 19.00 będzie Msza św. po niej poświęcenie figury, a potem droga krzyżowa i modlitewne czuwanie. Już dzisiaj zaplanujmy ten wtorkowy wieczór 14 września.
 4. Dostaliśmy w prezencie od ks. Wojciecha Jaźniewicza proboszcza parafii w Węgorzynie płyty chodnikowe. Większą część udało się już przywieźć (podziękowanie za to dla pana Michała Podkowy oraz dla rodziny Kowalczyk), chociaż jeszcze nie wszystkie – mam nadzieję, że w tym tygodniu się to uda, abyśmy mogli położyć chodnik od ulicy do naszego namiotu/kościoła.
 5. W związku z pracami przy płytach wykaszanie chaszczy na drogę przekładamy n a kolejny tydzień – proszę o pomoc w tej kwestii.
 6. Po Mszy świętej zapraszam dzieci do poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Chciejmy w ten sposób zawierzać czas nauki Panu Bogu.
 7. W najbliższym tygodniu (wg nowego kalendarza):
 8. środa 8 września – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – MB Siewnej
 9. niedziela (12 września):
  Msza św. nowa – o godz. 9.30 (suma parafialna)
  Msza Trydencka – o godz. 8.00.
 10. W najbliższym tygodniu (wg starego kalendarza):
 11. wtorek 7 września – bł. Melchiora Grodzieckiego, Męczennika,
 12. środa 8 września – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – MB Siewnej
 13. piątek 10 września – św. Mikołaja z Tolentynu, Wyznawcy,
 14. niedziela (12 września) – Msza św. nowa – o godz. 9.30 (suma parafialna)
  Msza Trydencka – o godz. 8.00.
 15. Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Dorota, Urban, Teodor, Beata, Eugeniusz, Regina, Melchior, Domosław, Maria, Adrianna, Serafina, Ścibor, Sergiusz, Piotr, Łukasz, Aldona, Mścisław, Jacek, Hiacynta, Dagna.
 16. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia , ale także wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.