II niedziela Adwentu

1.Zapraszam na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 5.45, w związku z tym także w tym tygodniu  nie będzie Mszy świętych wieczornych,  z wyjątkiem soboty – o 19.00 Msza św. w intencjach niedokończonych Mszy św. wołyńskich.  
2.Poświęcone opłatki można nabyć u pana Marcina – przy wyjściu z kaplicy. Ofiary przeznaczamy na wydatki związane z przygotowaniem prezbiterium.  
3Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, przeznaczamy na projekt budowlany. Już dzisiaj wszystkim wyrażam wdzięczność za hojność i zrozumienie.  
4.  Dziękuję za zaangażowanie w pomoc w pracach na placu, panom: Grzegorzowi, Marcinowi, Krzysztofowi, Leonardowi, Mateuszowi, Wojciechowi i Mieczysławowi – jak widać udało się wznieść ściany naszej świątyni oraz wzmocnić konstrukcję dachu, podpierając ją słupami. Dziękuję paniom za przygotowanie gorącego posiłku dla pracujących oraz za posprzątanie naszej kaplicy. W najbliższe soboty będziemy kontynuowali prace, chcemy ponownie postawić drugi namiot, który zerwał i uszkodził wiatr (Wielkie podziękowanie dla pana Marcina za nocne ratowanie namiotu i wszystkiego spod namiotu na placu) – zapraszam chętne osoby do pomocy od ok. godz. 9.00. Można przyjść na jakiś czas (stosownie do możliwości).  
5.Dzisiaj po Mszy św. zmiana tajemnic Różańca Świętego i wspólna modlitwa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty Żywego Różańca. Przypominamy o zamieszczonym na stronie parafii harmonogramie zmian tajemnic i aktualnych intencjach Żywego Różańca i prosimy o korzystanie z tej formy informacji.  
6.Nasza parafia włączyła się w piękną bożonarodzeniową akcję „Paczuszka dla maluszka”. Organizatorem akcji jest Fundacja Małych Stópek. Inicjatywę można wesprzeć przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi dla dzieci takimi jak: proszki, płyny do prania, kremy, szampony , oliwki ,pieluchy, mydła. Zebrane artykuły zostaną przekazane do domów samotnej matki, domów dziecka, hospicjów w całej Polsce. Wszystkie informacje są zamieszczone na symbolicznej paczuszkowej bombce zawieszonej na choince. Akcja potrwa do 21.12.2021 roku. W skrócie… zabieramy bombkę z choinki, w jej miejsce przygotujemy paczuszkę z kosmetykami i art. higienicznymi dla niemowląt, dla małych dzieci i przynosimy do kościoła (w czasie Mszy św. Roratnich, czy niedzielnych Mszy św.). W razie pytań informacją służą – panie Elżbiety. Z góry za wsparcie inicjatywy, za wrażliwość serca dziękujemy i mówimy wszystkim – Bóg zapłać.  
7.W najbliższym tygodniu: – w poniedziałek 6 grudnia – św. Mikołaja, biskupa, – we wtorek – 7 grudnia – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, – w środę – 8 grudnia – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny,  
8.W niedzielę 12 grudnia Msza święta tylko o godz. 9.30
9.W tym tygodniu imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty, Mikołaja, Jeremy, Emiliana, Marcina, Ambrożego, Ambrozji, Marii, Alojzego, Makarego, Wiesława, Leokadii, Joanny, Julii, Daniela, Bogdana, Damazego, Waldemara, Daniela. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, ale także siebie nawzajem oraz wszystkich ludzi pracy i tych bez pracy,  zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Pan Bóg Wszechmogący.  
10.Za wszelką życzliwość, modlitwę oraz ofiary składane na potrzeby Parafii serdecznie dziękuję – Bóg zapłać.   

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ:
 
Uprzejmie informujemy, że 13 grudnia br., w 40. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem
Ks. Biskupa Henryka Wejmana, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18.00.