1. W tym tygodniu:
 • 11 sierpnia (czwartek) – Niedokończone Msze Wołyńskie o godz. 19.30.
 • 13 sierpnia (sobota) – zapraszamy do sanktuarium na Os. Słonecznym na godz. 19.00 – Msza święta i procesja fatimska.
 1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek (08 VIII) – wspomnienie św. Dominika prezb.
  • wtorek (09 VIII) – święto św. Teresy Benedykty od krzyża dz m współpatronki Europy,
  • środa (10 VIII) – święto św. Wawrzyńca dk m.,
  • czwartek (11 VIII) – wspomnienie św. Klary dz.
 2. Episkopat przypomina, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jesteśmy
  w tym miesiącu zaproszeni do zachowania abstynencji oraz szczególnej troski modlitewnej za osoby uzależnione od alkoholu oraz ich Rodziny.
 3. W przyszłą niedziele ofiarami składanymi na tacę wspieramy dzieło budowy – jesteśmy na etapie zakończenia projektu domu parafialnego, w którym będzie znajdowała się tymczasowa kaplica. Bóg zapłać za zrozumienie, życzliwość i ofiarność. Za fundatorów i wszystkich przyczyniających się do wzrostu naszej parafii będziemy modlili się na Mszy św. o godz. 9.30.
 4. Planujemy pielgrzymkę do Częstochowy (Torunia, Warszawy) w dniach 22-24 września. Koszt pielgrzymki ok. 500,00 zł. (2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie, podróż) – zapisy po Mszach św. przez wpłatę zaliczki 200,00 zł. Mamy ograniczoną liczbę miejsc, dlatego decyduje kolejność zapisów.
 5. Imieniny: Kajetana, Doroty, Sykstusa, Cypriana, Emiliana, Dominika, Romana, Ryszarda, Edyty, Borysa, Bożydara, Wawrzyńca, Klary, Zuzanny, Filomeny, Lecha, Euzebii, Diany, Hipolita.
 6. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam Bóg błogosławi.
 7. Bóg zapłać za Waszą obecność i modlitwę.
  Ks. Sylwester Marcula – proboszcz

  OGŁOSZENIA DIECEZJALNE:
  Zapraszamy na pielgrzymkę do św. Anny w nowej kopii gotyckiego ołtarza
  w Binowie. W niedziele 14 sierpnia o godz. 16.00 z par. św. Ap Piotra i Pawła
  w Podjuchach – pieszo szlakami Puszczy Bukowej. ok. godz. 18.30 nabożeństwo do św. Anny z poświęceniem ołtarza i Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana patrona kościoła.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi we wtorek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. 

  Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, przy kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Choszcznie. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony rozpocznie się o godz. 15.15. Od 16.40 do 20.30 występy artystyczne, zabawa dożynkowa i degustacja potraw. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb oraz prosić o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli oraz o urodzaj na polskiej ziemi.