1. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczamy na fundusz budowlany – Bóg zapłać za Waszą odpowiedzialność i zrozumienie. Dziękuję także za wpłaty na konto parafialne.

2. W tym tygodniu udało się skończyć zbrojenie pod ławy fundamentowe oraz przygotować szalunki. W najbliższych dniach będziemy wylewali ławy. Nadal czekamy na przyłącze wody i prądu.

3. W tym tygodniu:

  • we worek 11 lipca – św Benedykta z Nursji – patrona Europy,

4. Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona, Antoniego, Olgi, Kaliny, Benedykta, Jana, Brunona, Bonifacego, Henryka, Małgorzaty, Andrzeja, Bonawentury, Kamila, Włodzimierza, Dawida.

5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Marcin Marek Perek i Karolina Mucha –
z naszej parafii, zamierzają zawrzeć związek małżeński. Jeśli ktoś wie
o występujących przeszkodach między tymi osobami, zobowiązany jest
w sumieniu powiadomić Proboszcza.

6. Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Niech Bóg Wam błogosławi.

Ks. Sylwester Marcula – proboszcz,


INFORMACJE DIECEZJALNE:

  • Pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się w czwartek 13.07.br o godz. 9.00 przy grobowcu dzieci utraconych na Cmentarzu Komunalnym w Policach,
    ul. Tanowska 8 – kwatera nr. 2. Do wzięcia udziału w ceremonii pogrzebowej zapraszamy osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem, rodziców dzieci martwo urodzonych i wszystkich zainteresowanych, którzy chcą być z rodzicami w trudnej dla nich chwili.
  • Ks. Kustosz Sanktuarium pw. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie serdecznie zaprasza do udziału w Dożynkach Gminnych. Uroczysta Msza Św. sprawowana w Sanktuarium 16.09.br. (sobota) o godz. 12.00 rozpocznie święto dziękczynienia za tegoroczne plony. Po Mszy Św. będzie uroczyste przejście do Ogrodów Pałacowych, gdzie będzie miał miejsce konkurs wieńców dożynkowych.
  • Dnia 11 lipca br. (wtorek) przypada 80 rocznica „rzezi wołyńskiej”. Zapraszamy do włączenia się w obchody tej tragicznej rocznicy w ramach „Narodowego Dnia Pamięci Ludobójstwa”. Obchody w naszej Archidiecezji będą przebiegać według następującego planu:
  • 10 lipca br. (poniedziałek) w Sanktuarium pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie zostanie odprawiona Msza św. o g. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego,
  • -11 lipca br. (wtorek) o g. 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy Pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich w latach 1939-1947 modlitwa z udziałem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego oraz Metropolity Lwowskiego Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego.
  • 11 lipca br. o g. 18.00 w Katedrze Szczecińskiej Mszę Św. w intencji Pomordowanych na Wołyniu i ich rodzin odprawi Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski.