1. W przyszłą niedzielę będziemy przezywać XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask prawdy. Po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. W tym tygodniu:
 • we wtorek o 18.15 – Msza WOŁYŃSKA.
 • w piątek – będziemy przeżywali Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy
  w modlitwie o nauczycielach, katechetach i wszystkich pracownikach szkoły.
 1. W następną niedzielę:
  Msze święte: o 8.00 Msza Trydencka, o godz. 9.30 i 11.00 nowe Msze święte.
  Wspólna modlitwa Różańcowa w niedzielę o godz. 10.30, a w ciągu tygodnia
  o 17.30.
 2. Rodziców z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • czwartek (13 X) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb
  Tego dnia ks. Kustosz Sanktuarium MB Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym zaprasza na zakończenie 105 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie = Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Abp Andrzej Dzięgi o godz. 19.00, następnie procesja ulicami i Apel Jasnogórski.
 • sobota (15 X) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa dz dK
 1. Imieniny: Dionizego, Wincentego, Pauliny, Leona, Aldony, Aleksandra, Maksymiliana, Edwina, Edwarda, Honorata, Dominika, Jadwigi, Teresy, Tekli.
 2. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia oraz wszystkich ludzi pracy zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam Bóg błogosławi.
 3. Bóg zapłać za troskę o moje zdrowie, wspólnotę modlitwy i Waszą obecność.
  Ks. Sylwester Marcula – proboszcz
  OGŁOSZENIA DIECEZJALNE:
 • Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studiujących w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki, która odbędzie się w niedzielę, 9 października br., o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Podczas tej Eucharystii będą obecne relikwie Bł. Karola Acutisa.

INFORMACJE DIECEZJALNE:

 • W dniach od 9 do 11 października br. na terenie naszej Archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii Bł. Karola Acutisa, jako część duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie, w 2023 r. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte, podczas których będzie można uczcić relikwie Bł. Karola Acutisa.
  10 października (poniedziałek) – Szczecin
  W ciągu dnia: nawiedzenie relikwii w szkołach katolickich (Centrum Edukacyjne Archidiecezji)
  godz. 18:00 – Msza Święta z uczczeniem relikwii w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Os. Słonecznym
  godz. 19:00 – 21:00 – Czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Os. Słonecznym
  11 października (wtorek) – Szczecin
  godz. 7:00 – Msza Święta z uczczeniem relikwii w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym
  W ciągu dnia: nawiedzenie relikwii w szkołach katolickich (Szkoły Salezjańskie)
  Stargard – godz. 18:00 – Msza Święta z uczczeniem relikwii w parafii Miłosierdzia Bożego w Stargardzie.
 • Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko -Kamieńskiego z okazji trzynastej rocznicy Jego śmierci, która zostanie odprawiona w Archikatedrze w niedzielę, 16 października br., o godz. 18.00.
 • Porządek obchodów Dnia Dziecka Utraconego w Szczecinie:
  Środa, 12 października 2022 r., godz. 14.15 – 14.45 – Modlitwa Pożegnania Dzieci Utraconych w kaplicy bocznej na Cmentarzu Centralnym (Ku Słońcu 125A).
  Czwartek, 13 października 2022 roku, o godz. 9.00 – Pogrzeb Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim (Grobowiec Dzieci Utraconych, ul. Bronowicka), godz. 18.00 – Msza św. w intencji Rodziców po Stracie Dzieci (Kościół parafialny pw. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5, Szczecin)
  Sobota, 15 października 2022 roku, o godz. 10.00 – Modlitwa Różańcowa przy Pomniku Dzieci utraconych na Cmentarzu Centralnym (ul. Ku Słońcu, kwatera 80 F)