NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Bóg zapłać za przygotowanie naszego polowego „kościoła”, za przygotowanie liturgii oraz za pomoc w koszeniu trawy. Szczególnie dziękuję za troskę o człowieka – podczas koszenia – znalazły się dobre osoby, które nas dożywiały:) Najmłodszym, dziękuję za zbieranie kamieni i śmieci (zadanie niełatwe i niewdzięczne, ale wykonane z uśmiechem i zapałem – dziewczynki, dziękuję).
  2. W najbliższym tygodniu:

• poniedziałek (24 V) – uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki Archidiecezji.

• środa (26 V) – wspomnienie św. Filipa Nereusza prezb, DZIEŃ MATKI – rocznica moich święceń – proszę o modlitwę, ja tego dnia, będę modlił się za Was na Jasnej Górze.

• czwartek (27 V) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

• sobota (29 V) – wspomnienie  św. Urszuli Ledóchowskiej dz,

• niedziela (30 V) – uroczystość Najświętszej Trójcy – Msze św. o godz. 16.00 (nowa) i 17.30 (Trydencka).

  • Procesja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (3.06) planowania jest wspólnie z parafią św. Stanisława BM i Chrystusa Dobrego Pasterza. Rozpoczęcie MSZĄ ŚWIĘTĄ o godz. 11.00 (u nas na placu) ok. godz. 11.30 rozpoczęcie procesji. Przejdziemy ulicami: Gwarną, Romantyczną, Swojską, Kolorowych Domów i Fioletową do kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.

Pamiętajmy, że udział w procesji jest świadectwem naszej wiary, kolejnym elementem świadectwa mogą być udekorowane okna naszych domów symbolami religijnymi lub obrazami. Trzeba, abyśmy mieli świadomość, że udział w procesji nie jest wypełnieniem obowiązku bycia na Mszy św. tego dnia.

Do naszej parafii należy przygotowanie ołtarza przy boisku Szkoły Podstawowej – proszę o pomoc w przygotowaniu. Ołtarz będziemy robili w czwartek ok. godz. 8.00. O 9.00 będziemy przygotowali wszystko do Mszy św.

  • Imieniny w tym tygodniu obchodzą: Zuzanna, Joanna, Urban, Grzegorz, Fili, Paulina, Jan, Juliusz, Augustyn, Jaromir, Teodozja, Magdalena, Oliwier, Feliks, Ferdynand.
  • Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia zawierzamy wstawiennictwu bł. Ks. Jerzego i Matki Najświętszej. Niech Wam błogosławi Bóg Jeden w Trzech Osobach.
  • Prośmy o kanonizację bł. Ks. Jerzego i potrzebne łaski dla nas i naszych bliskich za Jego wstawiennictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *